داروهای درمان کرونا در داخل کشور فراوری می گردد؟

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا) - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد داروهای کرونا در ابتدای شیوع وارداتی بود، گفت اگرچه داروی قطعی درمان کرونا وجود ندارد اما با کوشش متخصصان حوزه داروسازی کشور تمامی داروهای مورد استفاده در درمان کرونا در داخل فراوری می گردد.

داروهای درمان کرونا در داخل کشور فراوری می گردد؟

به گزارش وبدا، سید حیدر محمدی با بیان این مطلب اظهار کرد: به عنوان مثال داروهایی مانند رمدسیویر، فاویپیراویر و ریتاناویر در ابتدا وارداتی بود که در حال حاضر تمامی این داروها در داخل فراوری می گردد و به خودکفایی رسیده ایم که این مبین توانمندی و زیرساختهای قوی صنعت ملی کشور در زمینه داروسازی است.

وی با تاکید براینکه امروز هیچ داروی درمان کرونا مصرفی در کشور وارداتی نیست، اضافه کرد: تنها بخش کوچکی از مواد اولیه فراوری این داروها وارد می گردد.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو توضیح داد: ظرفیت فراوری ماهانه فاویپیراویر به 30 میلیون عدد می رسد که از احتیاج حوزه درمان کشور بیشتر است و 7 کارخانه در حال حاضر فراوریکننده رمدسیویر هستند که بزودی یک شرکت نیز به جمع این فراوریکنندگان اضافه می گردد.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به افزایش فراوری داروهای درمان کرونا، بزودی آمادگی صادرات داروهای درمان کرونا وجود دارد.

محمدی با اشاره به شرایط تامین داروهایی که داروی اختصاصی کرونا نبوده اما توسط پزشکان تجویز میشوند، اظهار داشت: دارویی مانند IVIG داروی اختصاصی بیماران نقص سیستم ایمنی است که البته برای درمان کرونا نیز مصرف می گردد، در برهه ای از زمان با کمبودهایی روبرو بودیم که در حال حاضر این دارو در تمامی داروخانه های بیمارستانی سانتر کرونا در دسترس بیماران است.

به گفته مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، داروی فاویپیراویر نیز هم در تمامی داروخانه های بیمارستانی و هم در داروخانه های دولتی موجود است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1533

به "داروهای درمان کرونا در داخل کشور فراوری می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای درمان کرونا در داخل کشور فراوری می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید