حمله کارشناسان سعودی به مدال آور ایران

به گزارش مجله گرافیک، در مسابقات وزن مثبت 75 کیلوگرم کاراته المپیک روز گذشته سجاد گنج زاده کاراته کا ایران پیروز شد به مدال طلا دست یابد. گنج زاده در فینال با طارق حامدی ورزشکار عربستانی دیدار کرد و از حریفش عقب بود، اما به خاطر ضربه خطرناک وی، گنج زاده لحظاتی بیهوش و با برانکارد به بیرون از تاتامی منتقل شد. در نهایت داوران این مسابقه رای به برتری گنج زاده دادند.

حمله کارشناسان سعودی به مدال آور ایران

مربی عربستان: سهل انگاری از گنج زاده بود!

این تصمیم داوران، انتقاد کارشناسان عربستانی را در پی داشت. روزنامه الشرق الاوسط امروز در گزارشی به این موضوع پرداخت و تیتر زد: یک تصمیم ناعادلانه طلا را از حامدی گرفت و در ادامه نوشت: کارشناسان کاراته باوجود شفافیت قوانین از رای نهایی شگفت زده شدند.

علی الزهرانی مربی تیم ملی عربستان در این خصوص گفت: داوری معتقد بود که الحامدی در این مسابقه خشونت آمیز بازی کرد و به سر بازیکن ایرانی برخورد کرد، هرچند سهل انگاری از سوی بازیکن ایرانی صورت گرفت! او سرش را پایین انداخت و ضربه ای دریافت کرد که خطرناک محسوب نمی شود، بدیهی است که سجاد شایسته اخراج بود! طارق از نظر ما قهرمان است.

رئیس سابق فدراسیون عربستان: گنج زاده مبالغه کرد!

ابراهیم القناس رئیس سابق فدراسیون عربستان هم در این خصوص گفت که بازیکن ایران در بیهوشی خود مبالغه کرده است و داور در خلاء قانونی او را قهرمان کرد! وی اضافه کرد: طارق حامدی یک قهرمان تاریخی بود و نباید او را سرزنش کرد. او به موفقیت بزرگی برای ورزش عربستان دست یافت.

محمد القحطانی قهرمان سابق عربستان هم اعتقاد دارد به دلیل پیشرفت کاراته در وسایل محافظتی و دستکش، خشونت در این رشته در شرایط امن تری قرار گرفته است و آسیب ها کاهش یافته است. وی همچنین از انتخاب یک داور تُرک برای این مسابقه انتقاد کرد و گفت: انتخاب یک داور ژاپنی مفیدتر بود، زیرا کاراته اساساً ورزش ژاپنی ها است.

پاداش طلایی برای ورزشکار عربستانی

عبدالعزیز بن ترکی الفیصل وزیر ورزش عربستان هم روز گذشته در انتها مسابقه فینال کاراته به حمایت از ورزشکار این کشور پرداخت. وی به حامدی تبریک گفت و تاکید کرد که از این کاراته کا با پاداش 5 میلیون ریالی (واحد پول عربستان) معادل پاداش یک ورزشکار طلایی تقدیر می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1858

به "حمله کارشناسان سعودی به مدال آور ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله کارشناسان سعودی به مدال آور ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید