حمله هکری به زیرساخت های مهم و حساس آمریکا یک تهدید جدی است

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، آژانس امنیت سایبری ایالات متحده نسبت به وجود یک تهدید جدی علیه شبکه های رایانه ای دولتی و خصوصی در این کشور هشدار داد.

حمله هکری به زیرساخت های مهم و حساس آمریکا یک تهدید جدی است

در واقع می توان گفت که هشدار مقامات فدرال آمریکا نسبت به نفوذ ناشناس و بلندمدت به سیستم های رایانه ای ایالات متحده که به ظن آنها توسط هکرهای روسی انجام می گردد، رو به افزایش است.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها در آمریکا در یک پیغام هشدار غیرمعمول اعلام نمود که شناسایی حمله هکری به آژانس های فدرال و زیرساخت های مهم و حساس و همچنین خنثی سازی این حمله کاری بسیار سخت است.

در این میان، وزارت انرژی آمریکا نیز حمله هکری به شبکه های این وزارتخانه را تأیید کرد.

به حمله سایبری گسترده اخیر علیه مراکز و نهادهای دولتی این کشور واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا نیز در واکنش به حمله سایبری گسترده اخیر به مراکز و نهادهای دولتی این کشور، این حمله های هکری را مایه نگرانی جدی دانست.

بایدن با صدور بیانیه ای اعلام نمود: دشمنان ما باید بدانند که من به عنوان رئیس جمهور آمریکا در برابر حملات سایبری به کشورمان دست روی دست نخواهم گذاشت.

وی از امنیت سایبری به عنوان اولویت های نخست دولتش نام برد و گفت: به صراحت می گویم که دولت من از لحظه شروع به کار خود، امنیت سایبری را در تمامی سطوح دولت در راس اولویت هایش قرار خواهد داد و عاملان اینگونه حملات سایبری بهای هنگفتی خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است که خبرگزاری رویترز یکشنبه گذشته مدعی شد که یک گروه هکری پیچیده با پشتیبانی یک دولت خارجی نسبت به سرقت اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا و یک سازمان آمریکایی ناظر بر سیاست های اینترنتی و ارتباطاتی اقدام نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1494

به "حمله هکری به زیرساخت های مهم و حساس آمریکا یک تهدید جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکری به زیرساخت های مهم و حساس آمریکا یک تهدید جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید