حمله اوباما به عملکرد آب و هوایی ترامپ

به گزارش مجله گرافیک، ایسنا نوشت: باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا، روز دوشنبه به کنفرانس بین المللی آب و هوا در گلاسکو رفت، زیرا جان کری، فرستاده آمریکا می دانست که دولت بایدن به یاری احتیاج دارد تا دنیا را متقاعد کند که آمریکا واقعاً در خصوص مبارزه با تغییرات آب و هوایی جدی است.

حمله اوباما به عملکرد آب و هوایی ترامپ

به گزارش سی ان ان، باراک اوباما به همان میزان که از چهار سال خصومت فعالانه دونالد ترامپ با دانش آب و هوا و انکار اقلیمی که حزب جمهوری خواه مدرن را تعریف می نماید، ابراز تاسف کرد، نگرانی عمیق تر و گسترده تری را ابراز کرد که سیاست در سرتاسر دنیا از آنچه برای نجات سیاره باید انجام گردد، کوتاهی می نماید.

وی اضافه نمود: می دانم که ما در لحظه ای زندگی می کنیم که همکاری بین المللی از بین رفته است - تا حدی به علت همه گیری کرونا، تا حدی به علت …

اوباما گفت: اعتراضات برای افزایش آگاهی ضروری است. کمپین های هشتگ می توانند آگاهی را توسعه دهند؛ اما برای ایجاد ائتلاف های گسترده ای که برای اقدام جسورانه ضروری است، باید افرادی را متقاعد کنیم که یا در حال حاضر موافق نیستند یا نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند. ما باید واقعیت های آنها را درک کنیم و با آنها کار کنیم تا اقدامات جدی در خصوص تغییرات آب و هوایی بر آنها تأثیر منفی نگذارد.

اوباما بر این نکته تاکید نمود که علیرغم خروج ترامپ از توافق پاریس، دولت های محلی و بسیاری از شرکت های خصوصی متعهد به دستیابی به اهداف توافق پاریس هستند.

او اضافه نمود که آنها باید اکنون به تعهد بایدن ایمان داشته باشند. او گفت که یک طرح بزرگتر با اقدامات آب و هوایی گسترده تر به زودی به تصویب کنگره خواهد رسید.

با این وجود، اوباما از پیشرفت معنی دار رهبران دنیا به وسیله توافق هایی که هفته گذشته در اسکاتلند به دست آمد - مانند توافق هایی برای مبارزه با انتشار گاز متان و جنگل زدایی و بعلاوه توافق هایی که به وسیله بعضی کشورها برای انتها دادن به یارانه های عمومی برای سوخت های فسیلی و تعهد برای انتها کامل استفاده از زغال سنگ امضا شده- تمجید کرد.

اوباما در اسکاتلند با چندین گروه از رهبران و بعلاوه رهبران تجاری و بشردوستانه و مقامات منتخب محلی نیز ملاقات خواهد نمود. او به وسیله یکی از رهبران بنیاد اوباما که یکی از نمایندگان جزایر ماریانای شمالی است، معرفی گردید و در طول سفر با چند نفر دیگر وقت خواهد گذراند.

اوباما در زمان ریاست جمهوری از پرداختن به مسائل زیست محیطی دفاع می کرد؛ اما ترامپ - که مدت ها منکر بحران آب و هوا بود - کوشش کرد بسیاری از سیاست های حفاظتی دولت اوباما برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای را حذف کند. از زمان روی کار آمدن بایدن، او بسیاری از این اقدامات دولت ترامپ را معکوس نموده و تعهدات بلندپروازانه ای برای مقابله با بحران آب و هوا داده است.

قابل ذکر است که کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد پنج سال پس از اجرایی شدن توافقنامه پاریس برگزار می گردد. در سال 2015، پس از کنفرانس تغییرات آب و هوایی قبلی، بیش از 190 کشور در آن موقع توافقنامه ای را برای محدود کردن افزایش دمای دنیای به کمتر از 2 درجه سانتیگراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی (اما ترجیحاً به 1.5 درجه) امضا کردند.

بایدن پس از اینکه ترامپ آمریکا را از توافق پاریس خارج کرد، دوباره وارد توافق پاریس شد و در اولین روز کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد از رهبران دیگر دنیا عذرخواهی کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1981

به "حمله اوباما به عملکرد آب و هوایی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله اوباما به عملکرد آب و هوایی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید