جزئیات ثبت نام مجردها در طرح مسکن ملی

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا) - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره ثبت نام جوانان مجرد در طرح ملی مسکن، گفت در جلسه هفته گذشته شورای عالی مسکن، با پیشنهاد ثبت نام همه مجردهایی که در سن ازدواج هستند موافقت شده البته به شرط اینکه در زمان تحویل واحد مسکونی مدارک ازدواج را تحویل دهند.

جزئیات ثبت نام مجردها در طرح مسکن ملی

احمد دنیااقتصادی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پانا درباره ثبت نام مجردها در طرح ملی مسکن، گفت: در حال حاضر گروه هایی مانند نخبگان علمی، خانم های مجرد بالای 35 سال، افراد دارای معلولیت بالای 20 سال، مردان مجرد بالای 45 سال و بیماران خاص، بدون داشتن شرط تاهل می توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند؛ البته در قانون حمایت از خانواده نیز موادی برای تسهیل شرایط خانه دار شدن مجردها و تشویق آن ها به امر ازدواج اختصاص پیدا نموده است.

وی ادامه داد: در جلسه هفته گذشته شورای عالی مسکن، با پیشنهاد ثبت نام همه مجردهایی که در سن ازدواج هستند موافقت شده البته به شرط اینکه در زمان تحویل واحد مسکونی مدارک ازدواج را تحویل دهند. بی تردید این خبر بسیار خوبی برای مجردها بوده و به زودی با ابلاغ آن در سامانه نیز قابل مشاهده خواهد بود.

نماینده مردم بندرانزلی در ادامه ابراز داشت: تا کنون حدود یک میلیون و 300 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند، امیدواریم با اجرایی شدن مصوبه مذکور و امکان ثبت نام مجردها، جوانان بیشتری از این طرح استقبال نموده و از فرصت موجود برای خانه دار شدن استفاده نمایند.

وی بعلاوه اعلام نمود: تشویق جوانان به ازدواج، جذب و مدیریت پول های پس انداز شده جوانان در آستانه ازدواج، خروج بازار مسکن از بورس بازی از جمله اهداف تصویب پیشنهاد ثبت نام همه مجردها در طرح نهضت ملی مسکن بوده است. مجلس طبق قانون جهش فراوری مسکن، دولت را مکلف نموده تا طی چهار سال 4 میلیون خانه بسازد که در این جهت احداث 150 هزار واحد را بخش خصوصی و حدود 100 هزار واحد مسکونی را بنیاد مسکن بر عهده گرفته است و سالانه 750 هزار واحد را نیز با تسهیل شرایط ساخت برای انبوه سازان، فراوری خواهد نمود.

دنیااقتصادی در ادامه، در تشریح جزئیات اجرای قانون جهش فراوری و تامین مسکن، توضیح داد: منابع اقتصادی ساخت 4 میلیون واحد مسکونی باید به وسیله بانک ها تامین گردد، برای این موضوع نیز صندوقی تحت عنوان صندوق ملی مسکن ایجاد کردیم که تمامی درآمدهای حاصل از اخذ اقتصادیات از خانه های لوکس و خالی، بازگشت اقساط مسکن مهر در آن تجمیع شده و مابه التفاوت نرخ سود بانک ها جهت ارائه تسهیلات نیز از این محل پرداخت خواهد شد تا رونقی در بازار مسکن و اشتغال ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2004

به "جزئیات ثبت نام مجردها در طرح مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام مجردها در طرح مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید