جذابیت از دست رفته بازار سهام، رشد بورس در این شرایط منطقی نیست؟

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام هفته گذشته را با افت چهار درصدی در شاخص کل پشت سر گذاشت. در حالی که چهارشنبه با کاهش فشار فروش، بازار کمی سبز شد باید دید فردا بورس کار خود را چگونه آغاز خواهد کرد.

جذابیت از دست رفته بازار سهام، رشد بورس در این شرایط منطقی نیست؟

مریم محبی، کارشناس بازار سهام در این باره گفت: در هفته جاری، بازار سرمایه همچنان شاهد صف های عرضه در نمادهای مختلف بود. با آمار مثبت و کاهش تعداد صف های فروش در روزهای آخر هفته قبل و همزمان با بازگشایی نمادهای خودرو و خساپا، جو مثبت به بازار مخابره شد. این جو مثبت، پایدار نبود و از روز شنبه بیستم آذرماه، مجددا شاهد افزایش صف های فروش در بازار بودیم.

وی اضافه کرد: ادامه دار نبودن شرایط مثبت و تمایل سهامداران خرد به خروج از بازار نشان از عدم اعتماد سهامداران به این بازار است. سهامداران خرد اعتماد خود را نسبت به بازار، ناظر بازار و بازارگردان از دست داده اند. دولتمردان نیز که مقرر بود از زمان آغاز به کار دولت تازه، برای بهبود شرایط تلاش کنند، اقدام خاصی برای احیای این بازار نکردند و در نهایت شرایط سخت تری به سهامداران تحمیل شد.

این کارشناس خاطرنشان کرد: جو بی اعتمادی مردم به بازار سرمایه و عدم اقدام قاطع ناظر برای جلوگیری از اقدام ناشایست کدهای متخلف باعث شده است تا فرایند خروج سرمایه از بازار ادامه دار باشد. در صورت تداوم فرایند خروج سرمایه از بازار سهام، انتظار بازگشت اعتماد و جذابیت مجدد بازار سهام، به نظر منطقی نیست.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2087

به "جذابیت از دست رفته بازار سهام، رشد بورس در این شرایط منطقی نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذابیت از دست رفته بازار سهام، رشد بورس در این شرایط منطقی نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید