تماشای جام ملت ها چقدر آب می خورد؟

به گزارش مجله گرافیک، ایرانی هایی که می خواهند دیدارهای تیم ملی را از نزدیک ببینند باید چه رقمی برای سفر به امارات کنار بگذارند؟

تماشای جام ملت ها چقدر آب می خورد؟

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شهروند نوشت: جام ملت های آسیا بعد از جام جهانی در رده ملی جذاب ترین رقابت برای طرفداران فوتبال ایران به حساب می آید. قطعا با توجه به نزدیکی محل برگزاری این دوره از جام ملت ها به ایران، خیلی از مردم علاقه دارند بازی های تیم ملی را از نزدیک تماشا نمایند، اما آیا هزینه های سفر به آنها اجازه چنین کاری را می دهد؟

یک ماه اقامت تا فینال

اگر هرکدام از علاقه مندان به فوتبال در ایران بخواهند از مرحله گروهی بازی های تیم ملی را از نزدیک نظاره گر باشند و تا مراحل خاتمهی شاگردان کی روش را همراهی نمایند، احتمالا نزدیک به یک ماه باید در امارات اقامت داشته باشند. جام ملت های آسیا از 15 دی آغاز می گردد و 12 بهمن با برگزاری ملاقات خاتمهی به اتمام می رسد. درصورتی که یوزهای ایرانی بتوانند راهی فینال شوند، حدود یک ماه در امارات خواهند بود. به همین خاطر شاید بعضی ترجیح دهند بازی های مراحل حذفی را که از جذابیت بالاتری برخوردار هستند، از نزدیک تماشا نمایند و دیرتر به امارات بروند. البته این برنامه ریزی هم به نوعی ریسک محسوب می گردد، چون شاید تیم ملی نتواند به مراحل خاتمهی برسد.

12 میلیون تا خاتمه مرحله گروهی

تورهای مسافرتی مثل همواره این روزها قبل از یک رویداد بزرگ کار خود را آغاز نموده اند و با اعلام نرخ های مختلف علاقه مندان را برای حضور در جام ملت های آسیا هدایت می نمایند. اگر بخواهیم به صورت میانگین از میان تورهای موجود قیمتی را درنظر بگیریم، برای 13روز اقامت در دوبی و ابوظبی که محل برگزاری 3 بازی مرحله گروهی ایران به حساب می آید، 8 میلیون تومان هر فرد باید به آژانس های هواپیمایی پرداخت کند. این در حالی است که بلیت هر بازی به صورت میانگین 50 درهم و مالیات هرشب حضور در هتل 4 ستاره 15 درهم است. جمع این مبالغ هم حدودا یک میلیون تومان با نرخ درهم 3 هزار تومانی خواهد بود. اگر تصور کنیم در مدت 13 روز حضور در امارات یک نفر حداقل هزار درهم خرج کند، 3 میلیون تومان نیز مخارج روزانه اش خواهد شد. در این صورت با توجه به تورهای موجود برای تماشای 3 بازی ایران در مرحله گروهی جام ملت های آسیا مقابل یمن، عراق و ویتنام یک نفر باید حدود 12 میلیون تومان خرج کند.

تا فینال چقدر خرج داریم؟

در صورتی که تصور کنیم یک نفر بخواهد از ابتدا تا انتهای جام ملت های آسیا کنار تیم ملی باشد و در تمام مسابقات به عنوان طرفدار روی سکوها قرار بگیرد، باید تقریبا هزینه اقامت را دوبرابر کنیم. یعنی منهای بلیتی که برای هر مسافر در تور هزینه دارد، حدود 6 میلیون تومان دیگر باید به مبلغ اقامت اضافه کنیم. تا این جا 14 میلیون تومان هزینه تور و اقامت خواهد شد. جدا از این، فقط یک میلیون و 350 هزار تومان باید برای یک ماه اقامت هزینه مالیات هتل را بدهیم. علاوه بر 150 درهم برای تماشای بازی های گروهی، باید بلیت بازی های مراحل بالاتر که گران تر هم هست را نیز درنظر بگیریم. در مجموع مراحل حذفی تا فینال قیمت بلیت به صورت میانگین 350 درهم آب می خورد که با 150 درهم مرحله گروهی 500 درهم خواهد شد. این یعنی هر فرد حداقل باید 1,5 میلیون تا فینال هزینه بلیت پرداخت کند. کل این هزینه ها حدود 17 میلیون تخمین زده می گردد؛ علاوه بر این که حداقل یک نفر 3 هزار درهم در یک ماه در امارات هزینه خواهد داشت. این هم یعنی 9 میلیون تومان بیشتر که در مجموع 26 میلیون تومان می گردد.

78 میلیون برای یک خانواده 3نفره

اگر تصور کنیم یک خانواده 3نفره بخواهند به امارات سفر نمایند و فقط تماشاگر بازی های تیم ملی باشند، هزینه آنها در جمع حدود 78 میلیون تومان تخمین زده می گردد. این مبلغ صرفا جهت اقامت و تماشای بازی های ایران است و تفریحات و خرید هر خانواده را هم باید به آن اضافه کنیم. این که 26 میلیون تومان فقط هزینه یک نفر برای یک ماه حضور در امارات و تماشای بازی های تیم ملی تخمین زده می گردد، کار را برای قشر عادی جامعه سخت و حتی غیرممکن می نماید. با توجه به این موضوع، به نظر می رسد بیشتر باید در انتظار حضور طرفداران ایرانی مقیم امارات در ورزشگاه ها به عنوان حامی تیم ملی باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 734

به "تماشای جام ملت ها چقدر آب می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای جام ملت ها چقدر آب می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید