ایران به ویتنام پلی اتیلن صادر می نماید

به گزارش مجله گرافیک، مدیر یک شرکت بزرگ تجارت پلی اتیلن ویتنام گفت، محدودیت های بانکی، وضعیت نامشخص حمل و نقلی و تفاوت ها در ترجیح نوع رزین ها در ویتنام می تواند چالش های پیش روی صادر کنندگان پلی اتیلن ایران به این کشور باشد.

ایران به ویتنام پلی اتیلن صادر می نماید

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری پلاتز، دایکو عباسی، مدیر فروش و بازاریابی شرکت پتروشیمی امیرکبیر ایران در حاشیه نمایشگاه ویتنام پلاتس 2017 گفت، این شرکت میخواهد در سال 2018، ماهانه 5 تا 8 هزار تن پلی اتیلن به جنوب شرق آسیا صادر نماید.

عباسی اضافه نمود: این اولین سال شرکت ما در نمایشگاه ویتنام پلاتس است. با توجه به اینکه مصرف در ویتنام با توجه به جمعیت جوان این کشور در حال افزایش است، ما فرصت های بسیاری در ویتنام می بینیم.

وی اضافه نمود: استراتژی ما رساندن مقادیر زیادی پلی اتیلن به صورت مستقیم از ایران به تجار، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان نهایی ویتنامی است بدون اینکه از واسطه استفاده کنیم.

به گفته عباسی شرکت پتروشیمی امیرکبیر دو سال پیش مقادیر کمتری پلی اتیلن به ویتنام صادر نموده بود.

منابع صنعتی گفتند، اگر میزان سود فروش پلی اتیلن ایران در بازار ویتنام بالا بود، تجار چینی اقدام به فروش مجدد پلی اتیلن ایران در این کشور جنوب شرق آسیا می کردند.

در همین حال، مدیر یک شرکت بزرگ تجارت پلی اتیلن ویتنام گفت، محدودیت های بانکی، وضعیت نامشخص حمل و نقلی و تفاوت ها در ترجیح نوع رزین ها در ویتنام می تواند چالش های پیش روی صادر کنندگان پلی اتیلن ایرانی باشد.

وی اضافه نمود: دریافت یک اعتبار اسنادی برای یک محموله ایرانی به دلیل محدودیت های بانکی امکان پذیر نیست و با توجه به روی کار بودن دولت ترامپ در آمریکا، که احتمالا موضعش در قبال ایران سرسختانه تر خواهد شد، ریسک بیشتری پیش روی تجار واقع شده است.

این تاجر گفت محموله های پلی اتیلن وارداتی از ایران به ویتنام احتمالا بیش از 10 هزار تن خواهد بود، و پیش پرداخت نقدی مورد احتیاج برای آن بالغ بر 10 میلیون دلار خواهد بود و این می تواند مسائلی در زمینه انتقال پول نقد به ایران ایجاد کند.

این تاجر اضافه نمود، همچنین محموله های ارسالی از ایران گاهی تا دو ماه با تاخیر روبرو می شوند یا همگی به صورت ناگهانی به بنادر ویتنام می رسند و این مسائل اقتصادی و حمل و نقلی را برای خریدار ایجاد می نماید.

وی در ادامه گفت: رقبای ایران نظیر پلیمرهای عربستان، کره جنوبی و تایوان اغلب از نظر قیمت با پلیمر ایران قابل مقایسه است یا از نظر کیفیت و قابلیت بقا در بازار ویتنام بهتر از هم نوع ایرانی شان هستند.

به گفته منابع صنعتی، صادرات پلی اتیلن ایران به ویتنام و جنوب شرق آسیا در طی چند سال گذشته بسیار کم بوده است. تقاضای سالانه ویتنام برای پلی اتیلن یک تا 1.5 میلیون تن برآورد می گردد.

88

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 380

به "ایران به ویتنام پلی اتیلن صادر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به ویتنام پلی اتیلن صادر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید