انگلیسی ها علیه بوریس جانسون تظاهرات کردند

به گزارش مجله گرافیک، ده ها هزار نفر در اعتراض به تصمیم دولت محافظه کار بوریس جانسون برای تعلیق مجلس و خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا در سراسر این کشور دست به تظاهرات زدند.

انگلیسی ها علیه بوریس جانسون تظاهرات کردند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایرنا از لندن، معترضان در لندن مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس در خیابان داونینگ استریت که در مجاورت مجلس نهاده شده است تجمع نموده و شعارهایی را در اعتراض به سیاست های دولت جانسون برای خروج از اتحادیه اروپا سر می دهند.

آنها همچنین شعارنوشته هایی را در دست دارند که روی آن نوشته است خیابان ها را قرق می کنیم تا دموکراسی اجرا گردد و در برابر بسته شدن مجلس مقاومت می کنیم.

بعضی معترضان همچنین تصویر جانسون که به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شبیه است را حمل نموده و روی آن نوشته اند دروغ گو.

در این حرکت اعتراضی شماری از نمایندگان مجلس از جمله شخصیت های بلند پایه احزاب سیاسی مخالف دولت، همچون جرمی کوربین رهبر حزب کارگر و اعضا کابینه در سایه، حضور دارند.

علاوه بر لندن در 30 شهر دیگر انگلیس از جمله بیرمنگام، منچستر، گلاسکو، کمبریج، لیورپول، نیوکاسل و بریستول هم تظاهرنمایندگان به خیابان ها ریخته اند.

کوربین در حمایت از معترضان گفته است: خشم مردم از تعطیلی دموکراسی گوش ها را کر نموده و آنها حق دارند برای دفاع از حق خود در خیابان ها تظاهرات نمایند.

وی قرار است در سرانجام این حرکت اعتراضی مقابل دفتر نخست وزیری سخنرانی کند.

نخست وزیر انگلیس در نظر دارد تا برای تحقق برگزیت، مجلس این کشور را که تاکنون سه بار به طرح دولت سابق درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا رای مخالف داد، تعلیق کند.

او چهارشنبه گذشته این پیشنهاد را با ملکه انگلیس مطرح و مورد موافقت قرار وی نهاده شد.

بنابراین، مجلس انگلیس از هفته دوم سپتامبر (اواسط شهریور ماه) تا 14 اکتبر (22 مهر) یعنی کمتر از دو هفته قبل از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تعلیق می گردد.

31 اکتبر (9 آبان) آخرین مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است و داونینگ استریت و بروکسل درباره چگونگی برگزیت به بن بست رسیده اند.

در حال حاضر هیچ نشانه ای از دستیابی به توافق میان طرفین وجود ندارد و حدس ها در باره تحقق برگزیت بی توافق بیش از پیش بالا گرفته است.

تاکنون بیش از یک میلیون انگلیسی با امضا توماری در تارنمای مجلس این کشور، مخالفت خود را با تعلیق مجلس برای تحقق برگزیت بی توافق اعلام نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 334

به "انگلیسی ها علیه بوریس جانسون تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیسی ها علیه بوریس جانسون تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید