افزایش نشاط اجتماعی در گرو برطرف مسائل است

به گزارش مجله گرافیک، پرویز قزلباش قبل از ظهر سه شنبه در نخستین سمینار افزایش نشاط اجتماعی، کاهش خشونت با رویکرد جامعه شناختی با تاکید بر اینکه تحقق نشاط اجتماعی در جامعه به عنوان یکی از ضرورت های امروز به واسطه برطرف مسائل محقق می گردد، اضافه کرد: امروز جامعه به مواردی چون مهارت گفت وگو و ابراز محبت و نیز موارد دیگری چون شاد بودن و شاد زیستن احتیاج مردم دارد.

افزایش نشاط اجتماعی در گرو برطرف مسائل است

وی با اشاره به اینکه برای به دست آوردن همه این موارد، ابتدا همه موارد باید از خود فرد آغاز گردد، ادامه داد: بی شک، یکی از مواردی که امروز باید بیش از گذشته به آن توجه داشته باشیم، بحث افزایش نشاط اجتماعی در جامعه امروز است که بیش از گذشته به آن احتیاج داریم و افزایش این نشاط با راهکارهای مختلفی از جمله خودآگاهی و خودمراقبتی محقق می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در ادامه با یادآوری اینکه اجتماعی کردن سلامت، یکی از رویکردهای اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برهه کنونی به شمار می رود، توضیح داد: هیچ مقوله ای در جامعه بدون مشارکت مردم به جایی نمی رسد، از این رو معتقدیم برای اینکه بتوانیم در زمینه افزایش نشاط اجتماعی در جامعه نیز گام های موثری برداریم، باید مولفه های اجتماعی را که بر سلامت مردم تاثیرگذار است، جدی بگیریم.

قزلباش تاکید نمود: نشاط اجتماعی وابسته به عوامل مختلفی است و اگر بنا است در جهت افزایش نشاط اجتماعی حرکت کنیم باید به دنبال بر طرف کردن موانع و مسائل در این زمینه باشیم و برای حل مسائل، احتیاجمند همدلی و همراهی در میان نهادها و سیستم ها هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه مهارت افزایی یک اصل مهم در ارتقای نشاط اجتماعی به شمار می رود، اظهار داشت: معتقدیم در این راستا باید خودآگاهی و خودمراقبتی را در اولویت همه برنامه ها قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آذر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 32

به "افزایش نشاط اجتماعی در گرو برطرف مسائل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نشاط اجتماعی در گرو برطرف مسائل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید