احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش قوّت گرفت

به گزارش مجله گرافیک، تسنیم نوشت: اخباررسیده از بعضی منابع حاکیست که احتمال کنارگذاشتن آقای یوسف نوری از وزارت آموزش و پرورش قوّت گرفته است.

احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش قوّت گرفت

دولت رئیسی پس از 11 سال و در حالی که موضوع رتبه بندی معلّمان در دولت های پیشین معلّق و بدون پیگیری جدی تقریباً مسکوت گذاشته شده بود، این مهم را در سال 1401 تحقق بخشید و موضوع را عملیاتی کرد.

این مسئله اتفاق مهم و شیرینی برای معلّمان بود که با برطرف بعضی نواقص و کاستی های آن می توانست بهتر و تکمیل تر گردد، امّا بی تدبیری وزارت آموزش و پرورش در انتهای سال 1401 در واریز حقوق معلّمان، باعث نارضایتی و گلایه بسیاری از مدرّسان مدارس شد.

پیرو این اتفاق تلخ، رئیس جمهور به مسئله ورود و به معاون اوّل دستور داد که موضوع را بدون اغماض آنالیز و مقصّر ماجرا را شناساسایی و معرفی نمایند. معاون اول پس از آنالیز به رئیس جمهور گزارش داد که مقصر اصلی در این زمینه وزارت آموزش و پرورش بوده است.

همزمان، رئیس جمهور بر ضرورت جبران اتفاق رویداده و پرداخت حقوق معلمان تاکید نمود که این مسئله طی روزهای گذشته به جریان افتاده و در حال اجرا است.

امّا اخبار رسیده حاکیست که رئیس جمهور بر ضرورت برخورد جدّی با مقصّران این امر تاکید دارد و احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش طی روزهای آینده نیز وجود دارد.

رئیسی در پیغام نوروزی خود نیز تاکید نموده بود که هیچ کدام از مدیران دولتی چک سفید دریافت نکردند که به صورت مستمر در دولت و در دستگاه ها حضور داشته باشند، بلکه به صورت مستمر در معرض ارزیابی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2326

به "احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش قوّت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش قوّت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید