اخبار مجلس

شکایت بازی دولت و نمایندگان مجلس

جنگ سرد شاید تعبیر به نسبت دقیقی باشد برای توصیف سبک و سیاق حاکم بر روابط این روز های 2 قوه انتخابی جمهوری اسلامی؛ اصولگرایان مجلس یازدهم که بسیاری از آن ها برای نخستین بار است که قدم بر سنگ فرشِ سبز رنگ ساختمان هرمی شکل میدان بهارستان می گذارند و ردای...

4 دی 1399

مرکز پژوهش های مجلس بودجه99 کل کشور را آنالیز کرد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی بودجه سال 99 کل کشور را از حیث منابع و مصارف بودجه و بخش های مختلف آن را آنالیز کرد.

3 دی 1399

سناریو برکناری پلوسی؛ تاکتیک انتخاباتی جدید جمهوریخواهان

داگ کالینز با طرح این ادعا که نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس و از مخالفان سرسخت سیاست های ترامپ دچار زوال عقل شده است، با ارائه قطعنامه ای که می تواند یکی از تاکتیک های جدید انتخابات جناح ترامپ باشد، خواستار برکناری او از پست ریاست شده است.

26 آبان 1399

مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری گفت: وراث آن دسته از سهامداران عدالتی که فوت کرده اند، عملا سهام داران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیرمستقیم هستند.

6 آبان 1399

پلوسی به شرایط بد مالی آمریکا اعتراف کرد

در شرایطی که بسیاری از شهروندان آمریکا با نگرانی منتظر اطلاعیه ای از بسته کمکی جمهوری خواستار بابت ویروس کرونا هستند، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که وقت رو به اتمام است.

31 شهریور 1399

انتقاد معزی از صداوسیما برای پخش ادعای یک نماینده درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین

معاون دفتر رئیس جمهور از صدا و سیما به دلیل پخش مصاحبه یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و طرح ادعایی از سوی این نماینده درباره قرارداد همکاری 25 ساله ایران و چین انتقاد کرد.

20 شهریور 1399

پمپئو باز هم علیه چین موضع گیری کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بار دیگر با لحنی تند از چین به دلیل تصویب لایحه امنیتی هنگ کنگ انتقاد کرد و مدعی دفاع از منافع این منطقه شد!

4 شهریور 1399

خبرنگاران بازار مسکن کرمان در انتظار اجرای طرح های جدید

کرمان - خبرنگاران - تامین مسکن به عنوان احتیاج اولیه زندگی بشر همیشه مطالبه مردم بوده و در این زمینه دولت تدبیر علاوه بر تکمیل طرح های نیمه تمام مسکن دولت های گذشته، بازآفرینی شهری و روستایی، طرح نوین اقدام ملی مسکن را برای یاری به هموطنان و هم استانی...

17 مرداد 1399

ثبت 9300 شرکت در جزیره کیش با یک کد ملی، هشدار به دولت درباره افزایش مناطق آزاد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بیش از 9 هزار شرکت در جزیره کیش ثبت شده است در حالی که 9300 مربوط به یک کد ملی است. 2800 چرونده مربوط به یک آپارتمان است.

3 تیر 1399

قوانین مهاجرت کانادا سخت تر می گردد

وزارت مهاجرت کانادا لایحه ای را به مجلس عوام این کشور ارائه کرد که بر اساس آن شرایط ورود اتباع خارجی به کانادا و اقامت آنان در این کشور سخت تر خواهد شد.

1 اردیبهشت 1399

تداوم تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جنبش اعتراضی به اوضاع مالی فرانسه و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها، در شصت وچهارمین هفته پیاپی امروز نیز در شنبه سیاه دیگری برگزار گردید.

29 اسفند 1398

راستا پیش روی اقتصاد؛ مبهم و غیرقابل پیش بینی

افزایش پایه اقتصادیاتی در کنار کاهش درآمدهای نفتی مهم ترین و کلیدی ترین ویژگی لایحه بودجه سال آینده است که به رسم هر سال در میانه های آذر به مجلس تقدیم شد. براساس گفته و تاکید چندین باره مسوولان دولتی، بودجه 99 بلندترین گام دولت برای تغییر ساختار بودجه...

3 اسفند 1398

مسائل کشور با تدابیر موضعی رفع نمی شوند

رضا داوری اردکانی در یادداشتی به مناسبت سالگرد تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی تا آنجا که می­ توانسته، در کار خود کوشیده است. اگر این کوشش ها چنانکه باید به ثمر نرسیده است باید در نظر داشت که مسائل کشور به هم بسته اند و با...

6 بهمن 1398

اعضای کمیسیون تلفیق از امروز انتخاب می شوند، بررسی بودجه بعد از انتخابات

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی از امروز در جلسات خود کنندگان خود را برای عضویت در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1399 انتخاب می کنند.

4 بهمن 1398

حیات سیاسی لبنان و پیمان طائف، احتمال بازگشت حریری با تکنوکرات ها

جریان وابستگان به غرب بویژه شخص جعجع سعی کردند با طرح شعار هایی تند و سیاسی سازی شدید فضا، مقدمات تغییر در دولت و به طور کلی ساختار سیاسی را فراهم آورند، که در چنین زمانی و بدون انجام اقدامات کارساز در حوزه اصلاحات مالی زمینه تشدید بحران را مهیا می نماید....

2 دی 1398

افتتاح مرکز تحقیقات فراوری و فناوری داروهای گیاهی

مرکز تحقیقات فراوری و فناوری داروهای گیاهی واحد دامغان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

26 آذر 1398

حمایت پوتین از ترامپ در ماجرای استیضاح، مزاح با انتخابات 2020

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه از همتای آمریکایی خود که در آستانه استیضاح واقع شده است حمایت نموده است.

17 آبان 1398

لاریجانی با خانواده های قربانیان زلزله در ایتالیا ابرازهمدردی کرد

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همتای ایتالیایی خود، وقوع زمین لرزه و جان باختن جمعی از مردم این کشور را تسلیت گفت.

6 آبان 1398

مقررات خدمات کد دستوری موبایل تصویب شد، استفاده رایگان برای مشترک

به گزارش خبرنگاران، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 292 خود مقررات حاکم بر ارائه خدمات کد دستوری (ستاره مربع) را بررسی و تصویب کرد.

23 مهر 1398

سفر یکی از رهبران اعتراضات هنگ کنگ به آلمان خشم چین را برانگیخت

دیدار یکی از رهبران معترضان هنگ کنگی با وزیر امور خارجه آلمان، مخالفت و نارضایتی شدید وزارت امور خارجه چین را در پی داشت.

7 مهر 1398
تعداد: (26)