اخبار مجلس

ثبت 9300 شرکت در جزیره کیش با یک کد ملی، هشدار به دولت درباره افزایش مناطق آزاد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بیش از 9 هزار شرکت در جزیره کیش ثبت شده است در حالی که 9300 مربوط به یک کد ملی است. 2800 چرونده مربوط به یک آپارتمان است.

3 تیر 1399

قوانین مهاجرت کانادا سخت تر می گردد

وزارت مهاجرت کانادا لایحه ای را به مجلس عوام این کشور ارائه کرد که بر اساس آن شرایط ورود اتباع خارجی به کانادا و اقامت آنان در این کشور سخت تر خواهد شد.

1 اردیبهشت 1399

تداوم تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جنبش اعتراضی به اوضاع مالی فرانسه و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها، در شصت وچهارمین هفته پیاپی امروز نیز در شنبه سیاه دیگری برگزار گردید.

29 اسفند 1398

راستا پیش روی اقتصاد؛ مبهم و غیرقابل پیش بینی

افزایش پایه اقتصادیاتی در کنار کاهش درآمدهای نفتی مهم ترین و کلیدی ترین ویژگی لایحه بودجه سال آینده است که به رسم هر سال در میانه های آذر به مجلس تقدیم شد. براساس گفته و تاکید چندین باره مسوولان دولتی، بودجه 99 بلندترین گام دولت برای تغییر ساختار بودجه...

3 اسفند 1398

مسائل کشور با تدابیر موضعی رفع نمی شوند

رضا داوری اردکانی در یادداشتی به مناسبت سالگرد تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی تا آنجا که می­ توانسته، در کار خود کوشیده است. اگر این کوشش ها چنانکه باید به ثمر نرسیده است باید در نظر داشت که مسائل کشور به هم بسته اند و با...

6 بهمن 1398

اعضای کمیسیون تلفیق از امروز انتخاب می شوند، بررسی بودجه بعد از انتخابات

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی از امروز در جلسات خود کنندگان خود را برای عضویت در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1399 انتخاب می کنند.

4 بهمن 1398

حیات سیاسی لبنان و پیمان طائف، احتمال بازگشت حریری با تکنوکرات ها

جریان وابستگان به غرب بویژه شخص جعجع سعی کردند با طرح شعار هایی تند و سیاسی سازی شدید فضا، مقدمات تغییر در دولت و به طور کلی ساختار سیاسی را فراهم آورند، که در چنین زمانی و بدون انجام اقدامات کارساز در حوزه اصلاحات مالی زمینه تشدید بحران را مهیا می نماید....

2 دی 1398

افتتاح مرکز تحقیقات فراوری و فناوری داروهای گیاهی

مرکز تحقیقات فراوری و فناوری داروهای گیاهی واحد دامغان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

26 آذر 1398

حمایت پوتین از ترامپ در ماجرای استیضاح، مزاح با انتخابات 2020

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه از همتای آمریکایی خود که در آستانه استیضاح واقع شده است حمایت نموده است.

17 آبان 1398

لاریجانی با خانواده های قربانیان زلزله در ایتالیا ابرازهمدردی کرد

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همتای ایتالیایی خود، وقوع زمین لرزه و جان باختن جمعی از مردم این کشور را تسلیت گفت.

6 آبان 1398

مقررات خدمات کد دستوری موبایل تصویب شد، استفاده رایگان برای مشترک

به گزارش خبرنگاران، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 292 خود مقررات حاکم بر ارائه خدمات کد دستوری (ستاره مربع) را بررسی و تصویب کرد.

23 مهر 1398

سفر یکی از رهبران اعتراضات هنگ کنگ به آلمان خشم چین را برانگیخت

دیدار یکی از رهبران معترضان هنگ کنگی با وزیر امور خارجه آلمان، مخالفت و نارضایتی شدید وزارت امور خارجه چین را در پی داشت.

7 مهر 1398

تظاهرات حامیان و مخالفان برگزیت در برابر مجلس انگلیس

صدها نفر از طرفداران نخست وزیر بریتانیا و حامیان خروج این کشور از اتحادیه اروپا در لندن دست به تجمع زدند.

5 مهر 1398

خشم سیاستمداران آلمانی از تعطیلی مجلس انگلیس

سیاستمداران آلمانی هم واکنش های توام با خشم و دلسردی را به تصمیم نخست وزیر انگلیس برای تعطیلی موقتی مجلس به منظور پیشبرد رویکرد خود در راستا برگزیت نشان دادند.

31 شهریور 1398

چین: اجازه نمی دهیم در جی20 درباره مساله هنگ کنگ بحث گردد

معاون وزیر خارجه چین امروز دوشنبه گفت، پکن اجازه نخواهد داد تا کشورهای گروه بیست درباره مساله هنگ کنگ در نشست آینده صحبتی به میان آورند.

16 مرداد 1398

ترامپ به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حمله کرد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی جنجالی گفته است: چرا وقتی مردمی که کار می نمایند حقوق نمی گیرند، به نانسی پلوسی حقوق داده می گردد؟

6 خرداد 1398

بخشنامه ادامه همکاری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران، بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص اصلاح دستورالعمل نحوه به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، طی نامه شماره 415053 در تاریخ 1397/08/06 توسط رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد.

20 اسفند 1397

وزیر خارجه چین امروز به پاکستان سفر می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از جیو نیوز، وانگ ئی وزیر خارجه چین امروز (جمعه) طی سفری 3 روزه، وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان می گردد.

14 آذر 1397