برترین منطقه ها خنک اطراف تهران؛ جاهای خنک نزدیک تهران در تابستان کجا هستند؟

به گزارش مجله گرافیک، زندگی شلوغ و پرجنب و جوش در کلانشهری مانند تهران، تایم های استراحت در محیطی آرامش بخش و ترجیحاً در دامان مادر طبیعت می طلبد. به همین علت، خیلی از تهران نشین های کشور در تعطیلات یا آخر هفته بار را برای سفری یک روزه به منطقه ها خنک اطراف تهران می بندند.

برترین منطقه ها خنک اطراف تهران؛ جاهای خنک نزدیک تهران در تابستان کجا هستند؟

گرمای شدید، باعث می گردد جاهای خنک تهران در تابستان بیش از پیش به عنوان گزینه های مسافرتی جذابیت پیدا نمایند. اگر شما هم قصد دارید برای عوض کردن حال و هوا به مکان های خنک نزدیک تهران سر بزنید، فهرست امروز را از دست ندهید.

فهرست برترین منطقه ها خنک اطراف تهران برای سفر یکروزه

1. قلعه الموت، یکی از منطقه ها خنک اطراف تهران

  • آدرس: قزوین، جاده الموت، بعد از روستای بوکان

اگر در پی یکی از منطقه ها خنک اطراف تهران برای سفر یک روزه هستید که ترکیبی به یاد ماندنی از جاذبه های طبیعی و تاریخی را دربر داشته باشد، قلعه الموت همان چیزی است که دنبالش می شد. قلعه الموت، بازمانده مقر بنیانگذار فرقه اسماعیلیه حسن صباح، از جمله قلعه های قدیمی است که به وسیله مغول ها تا حد زیادی تخریب شده اما بقایای آن برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ ایران پابرجا مانده اند.

2. هفت آبشار لفور یا تیرکن، از جمله جاهای خنک تهران در تابستان

  • آدرس: شهرستان بابل، جاده فیروزجاه

اگر در پی یکی از منطقه ها خنک اطراف تهران برای سفر در روزه در تابستان هستید، هفت آبشار تیرکن یکی از برترین مکان های خنک نزدیک تهران است که می توانید سری به آن بزنید. از روستای تیرکن تا مجموعه زیبایی از آبشار، دریاچه و دریا، تنها دو ساعت پیاده روی فاصله خواهد بود. آبشارهای زیبایی که بزرگترین آنها در ارتفاعی 9 متری واقع شده است، فضایی دل انگیز و مناسب در میان منطقه ها خنک اطراف تهران برای سفری کوتاه به وجود آورده اند.

3. منطقه آهار، یکی از زیباترین جاهای ییلاقی اطراف تهران

  • آدرس: شهرستان شمیران، رودبار قصران، 23 کیلومتری شمال غرب گلندوک

مکان های ییلاقی نزدیک تهران، پاتوق کسانی هستند که دلشان می خواهد در فرصتی که دارند، به یکی از منطقه ها خنک اطراف تهران سری بزنند و ساعاتی را به دور از شلوغی و آلودگی بگذرانند. اگر در پی مکانی با زیبایی طبیعی و هوایی لطیف هستید، از تهران به سمت بزرگراه شهید بابایی، به سمت لواسان روانه شوید. در نهایت بعد از رسیدن به اوشان، روستای آهار از شما استقبال خواهد نمود. طبیعت زیبا و پاکیزه این محل، برای خانواده ها و اکیپ های محبت آمیز برترین گزینه خواهد بود.

4. سد لفور، یکی از جاهای خنک تهران در تابستان

  • آدرس: 45 متری جنوب بابل، سد البرز یا سد پاشاکلا

بعضی خانواده هایی که در جستجوی یک محل خنک و خوش آب و هوا برای سفر یک روزه در تهران هستند، باروبندیل را می بندند و به سوی یکی از منطقه ها خنک اطراف تهران یعنی سد لفور روانه می شوند. این محل خوش آب و هوا، یکی از متنوع ترین و زیباترین زیست بوم ها را در بین مکان های خنک نزدیک تهران دارد و برای یک پیک نیک خانوادگی برترین گزینه خواهد بود.

5. روستای کردان، یکی از زیباترین ییلاقات اطراف تهران

  • آدرس: 25 کیلومتری کرج، 65 کیلومتری شمال غرب تهران، روستای کردان

اگر قصد دارید به یکی از منطقه ها خنک اطراف تهران در نزدیکی البرز بروید، پیشنهاد می کنیم به روستای کردان که یکی از توابع شهرستان ساوجبلاغ به شمار میرود سری بزنید. علاوه بر هوای پاکیزه و مطبوع، جاذبه هایی مانند مقبره معروف بی بی شهربانو، سد کردان و برج آرامگاهی نیز از تماشای های این منطقه هستند که هرساله مسافران زیادی را به این منطقه از مکان های خنک نزدیک تهران می کشانند.

6. جنگل نقله بر گیلان، یکی از خنک ترین مکان های نزدیک تهران

  • آدرس: استان گیلان، شهرستان رودبار، بخش مرکزی، دهستان رستم آباد شمالی، غرب روستای پیرسرا

جنگل نقله بر گیلان، یکی از مکان های خنک نزدیک تهران است که با طی مسیری 4 ساعته می توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. این مکان یکی از خنک ترین جاهای تهران در تابستان است و برای کسانی که هوس جنگل گردی نموده باشند، برترین مقصد خواهد بود.

7. دریاچه فراخین، یکی از جاهای خنک نزدیک تهران در تابستان

  • آدرس: 188 کیلومتری تهران، نزدیکی روستای ویسر و در پنج کیلومتری روستای چلندر

در فهرست امروز در پی معرفی مکان های خنک نزدیک تهران هستید که از تجربه جنگل گردی شما، خاطراتی مانند بازدید از جنگل پریان برجا بگذارد؟ دریاچه فراخین دقیقاً همان چیزی است که در پیش هستید. این دریاچه در میان جنگل های پهن برگ هیرکانی و با فاصله اندکی از روستای ویسر (یکی از توابع نوشهر) واقع شده است و دست کمی از تالاب های زیبای گیلان ندارد.

سفر یک روزه به منطقه ها خنک اطراف تهران با ماشین اجاره ای

سفر جاده ای به مقصد جاهای خنک تهران در تابستان، ماشین قدرتمند و پرسرعت می طلبد. به همین علت اگر قصد داشته باشید همراه خانواده یا دوستان به سمت یکی از مقاصدی که معرفی کردیم روانه شوید، پیش از هرچیزی اطمینان حاصل کنید که خودروی شما مناسب طی مسیرهای طولانی و احیاناً پرپیچ وخم یا لغزنده هست. هرچه باشد، قرار است مسیری تقریباً هشت ساعته را در جاده با یار فولادی خود طی کنید. اما اگر ماشین را چک کردید و متوجه شدید که شرایط مناسب را ندارد، چه؟

البته که نباید بی خیال سفر شوید! با وجود مؤسسه اجاره خودرو سپریس، می توانید با هزینه ای کم و اطمینان خاطر هر خودرویی که بیشترین همخوانی را با انتظارات شما و شرایط جاده دارد برای مسافرت اجاره نمایید. فهرست مجموعه سپریس، هرنوع خودرویی که مدنظر داشته باشید را برای اجاره ارائه می دهد؛ از اجاره خودرهای لوکس خارجی بزرگ و ون های جادار برای خانواده ها گرفته تا کرایه ماشین در تهران از برندهای قدرتمند ژاپنی و آلمانی برای طی مسیرهای لغزنده. این گزینه برای کسانی که صرفاً دنبال گذران تعطیلات در منطقه ها خنک اطراف تهران هستند و نمی خواهند هزینه زیادی متحمل شوند، برترین گزینه خواهد بود. برخلاف بسیاری از شرکت های اجاره خودرو، سپریس به شما اجازه می دهد به صورت آنلاین قرارداد اجاره ماشین را امضا کنید و تحویل مدارک را نیز اینترنتی انجام بدهید. به این ترتیب بدون چک و چانه یا کاغذبازی های غیرضروری، می توانید خودروی مناسبی اجاره نمایید و از سفر لذت ببرید.

جمع بندی

سفر به منطقه ها خنک اطراف تهران، بهانه ای است تا از هیاهوی زندگی روزمره و پر از شلوغی و سروصدای مرکز دور شوید و با بچه ها زیبای مادر زمین تجدید دیداری کنید.

اگر خودروی شخصی شما برای سفر جاده ای به سوی جاهای خنک تهران در تابستان ماشین مناسب یا در دسترس نیست، نگران نشوید. با مؤسسه اجاره خودرو سپریس می توانید با کمترین دردسر و برترین شرایط (از جمله هزینه اجاره)، یک خودروی مناسب در اختیار داشته باشید و همراه عزیزان خود، از زیباترین مکان های خنک نزدیک تهران تماشا کنید.

پیشاپیش سفر خوشی برای شما آرزو می کنیم!

منبع: مجله سفر
انتشار: 24 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1403 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2406

به "برترین منطقه ها خنک اطراف تهران؛ جاهای خنک نزدیک تهران در تابستان کجا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین منطقه ها خنک اطراف تهران؛ جاهای خنک نزدیک تهران در تابستان کجا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید