5 توصیه مهم برای حفظ بهداشت چشم ها در زمان کرونا

به گزارش مجله گرافیک، متخصصان چشم ها را به واسطه وجود در منطقه T شکل روی صورت، از مجاری اصلی ورود ویروس کرونا به بدن می دانند و برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید نکاتی را در خصوص بهداشت چشم ها رعایت کنید.

5 توصیه مهم برای حفظ بهداشت چشم ها در زمان کرونا

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری مجله گرافیک، متخصصان چشم ها را به واسطه حضور در منطقه T شکل روی صورت، از مجاری اصلی ورود ویروس کرونا به بدن می دانند و برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید نکاتی را در خصوص بهداشت چشم ها رعایت کنید:

  1. کنار گذاشتن لنز و جایگزین کردن عینک تا زمان اتمام شیوع کرونا: هیچ مدرکی مبنی برافزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا به دلیل استفاده از لنزهای چشم وجود ندارد اما استفاده از لنز منجر به افزایش لمس و تماس با چشم بیش ازحد میانگین می گردد.
  2. بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید: دست های خود را مرتب بشویید، بهداشت لنزهای چشم خود را به خوبی رعایت کنید و از لمس یا مالش بینی دهان و چشم هایتان خودداری کنید.
  3. استفاده از عینک طبی و آفتابی: عینک های طبی و آفتابی می توانند چشم را از قطرات تنفسی آلوده محافظت نمایند اما به خاطر داشته باشید که به طور صددرصدی از چشم ها در برابر کرونا محافظت نمی نمایند.
  4. از تماس با چشم های خود اجتناب کنید: ترک این عادت طبیعی سخت است اما در صورت موفقیت در ترک آن خطر ابتلا به کرونا را کاهش می دهید اگر احساس خارش یا احتیاج به مالیدن چشم خود یا احتیاج به تنظیم عینک دارید به جای انگشتان خود از یک پارچه بهره ببرید.
  5. درصورتی که از داروهای چشمی خاص استفاده می کنید مصرف آن ها را قطع نکنید: متخصصان توصیه می نمایند اگر از داروهای خاص و مهمی مانند قطره گلوکوم یا آب سیاه چشم برای چشم های خود استفاده می کنید به میزان لازم از آن ها تهیه کنید تا در طول قرنطینه مجبور به قطع استفاده از آن ها نشوید.

4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 شهریور 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1187

به "5 توصیه مهم برای حفظ بهداشت چشم ها در زمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 توصیه مهم برای حفظ بهداشت چشم ها در زمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید