یک ضدعفونی کننده خانگی طبیعی بهتر از وایتکس

به گزارش مجله گرافیک، محصول طبیعی پاک کننده و ضدعفونی کننده ای که ما قصد داریم در اینجا به شما معرفی کنیم را می توانید به راحتی در تمامی سطوح آشپزخانه بهره ببرید و نگران باقی ماندن مواد مضر روی لوازم آشپرخانه یا فاسد کردن غذاها نباشید. برای تهیه این محلول، فقط دو چیز لازم دارید: سرکه و پراکسید هیدروژن. مطالعات مرکز فناوری ویرجینیا نشان داد که با آغشته کردن سطوح با این مواد یکی پس از دیگری، همه باکتری هایSalmonella وE. coli کشته شدند و این ماده خیلی مؤثرتر از محصولات سفیدکننده تجاری یا وایتکس عمل نموده است.

یک ضدعفونی کننده خانگی طبیعی بهتر از وایتکس

سرکه یک پاک کننده چندمنظوره برای انجام دادن نظافت در مکان ها و وسایل بسیار زیادی است. اما وقتی سعی داشته باشیم پاتوژن هایی مانند E. coli ، Listeria و Salmonella که غذا فراوری می نماید را از بین ببریم، پاک کننده های طبیعی با یاری عوامل دیگر می توانند قدرتمندتر شوند. با استفاده صحیح از سرکه و پراکسید هیدروژن باکتری، جرم و ویروس ها کشته می شوند و 10 برابر مؤثرتر از زمانی هستند که جداگانه استفاده شوند.

چیزهایی که لازم دارید:

  • سرکه سفید تصفیه شده
  • 3 درصد پراکسید هیدروژن
  • روغن اسانس معطر (اختیاری)
  • یک بطری اسپری
  • دهانک نازل اسپری برای بطری پراکسید یا یک بطری اسپری تیره رنگ

روش تهیه ضدعفونی کننده خانگی

مرحله اول:

سرکه رقیق نشده را در بطری اسپری بریزید. در صورت تمایل، حدود 5 تا 10 قطره روغن اسانس آنتی باکتریال مانند گل میخک یا درخت چای به سرکه اضافه کنید. هر دوی این روغن ها آنتی باکتریال های طبیعی هستند و می توانند بوی قوی و زننده سرکه را کاهش دهند.

مرحله دوم:

وقتی پراکسید هیدروژن در معرض نور قرار گیرد تجزیه می گردد. بنابراین، آن را در بطری اصلی خود نگه دارید و یک نازل یا دهانک اسپری را به آن اضافه کنید یا بطری تیره رنگ با نازل انتخاب کنید.

هشدار: سرکه و پراکسید هیدروژن را با هم در یک بطری نریزید. این کار همان قدرت پاک کنندگی را نخواهد داشت و با ترکیب این دو با هم اسید پراستیک ایجاد می گردد که می تواند خطرناک باشد. برترین راه این است این دو ماده را از هم جدا نگه دارید.

مرحله سوم:

برای ضدعفونی کردن سطوحی مانند کانتر و کابینت های آشپرخانه یا تخته برش، اول از همه، آنها را تمیز و با آب صابون پاک نمایید. سطوح را آغشته به سرکه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند. پس از آن، سرکه را پاک کنید و همان منطقه را آغشته به پراکسید هیدروژن کنید. این ماده را هم بگذارید 5 دقیقه روی محل بماند یا تا زمانی که صدای فش فش قطع گردد. لازم به آبکشی نیست.

ترتیب اسپری کردن سرکه یا پراکسیدهیدروژن فرقی ندارد. مهم این است که بگذارید 5 دقیقه روی محل مورد نظر بماند.

هشدار: سرکه را روی سنگ مرمر نریزید. این اسید به سنگ آسیب می رساند.

مرحله چهارم:

در یکی از تحقیقات دانشگاه فلوریدا این نتیجه حاصل شد که سرکه یک ماده شوینده با قدرت ضدعفونی کنندگی بالا است و تا 90 درصد از باکتری ها و 95 درصد از ویروس ها را از بین می برد.

اول از همه، محل مورد نظر را آبکشی کنید تا کثیفی ها رفع گردد. سپس، محل را به سرکه و بعد به پراکسیدهیدروژن آغشته کنید. آب بکشید و بهره ببرید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2214

به "یک ضدعفونی کننده خانگی طبیعی بهتر از وایتکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ضدعفونی کننده خانگی طبیعی بهتر از وایتکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید