کمیسیون حقوق بشر افغانستان: به هیچ پرونده ای از جرائم جنگی رسیدگی نشده است

به گزارش مجله گرافیک، کمیسیون حقوق بشر افغانستان ضمن انتقاد از عدم رسیدگی به جرائم جنگی در افغانستان گفت که تاکنون درباره هیچ کدام از این جرائم اقدامی نشده است.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان: به هیچ پرونده ای از جرائم جنگی رسیدگی نشده است

به گزارش دفتر منطقه ای مجله گرافیک، محمد نعیم نظری معاون کمیسیون حقوق بشر افغانستان ضمن تاکید بر اهمیت رسیدگی به جرائم جنگی در این کشور گفت که تاکنون به هیچ یک از پرونده های مرتبط با این موضوع رسیدگی نشده است.

نظری تاکید نمود که این کمیسیون خواهان رسیدگی به جرائم جنگی توسط تمام جناح ها از جمله نیروهای خارجی، نیروهای امنیتی افغان و طالبان است.

وی اضافه کرد که نقض حقوق بشر توسط هیچ شخص و یا جناحی پذیرفتنی نیست.

نظری به جمهور گفت: چشم پوشی از جرائم جنگی فرهنگ معافیت و نقض حقوق بشر را افزایش می دهد و ادامه این شرایط مورد قبول کمیسیون حقوق بشر افغانستان و نهاد مدنی ملی و بین المللی نیست.

این در حالی است که اخیراً نیز ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه از کشورهای غربی خواسته بود تا پنهان کاری در رابطه با جنایات جنگی نیروهای خود در افغانستان را متوقف نمایند.

لازم به ذکر است که چند ماه پیش آمریکا با تهدید کردن دادگاه لاهه از رسیدگی به پرونده جنایاتی که نظامیان این کشور در افغانستان مرتکب شده اند جلوگیری کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 660

به "کمیسیون حقوق بشر افغانستان: به هیچ پرونده ای از جرائم جنگی رسیدگی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون حقوق بشر افغانستان: به هیچ پرونده ای از جرائم جنگی رسیدگی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید