کاهش 7 هزاری قیمت مرغ، 2 شرط برای تامین مرغ در ماه های آینده

به گزارش مجله گرافیک، قیمت مرغ در بازار تهران در هر کیلو 7 هزار تومان کاهش داشت. مشاور اتحادیه سراسری مرغداران 4 دلیل اصلی کاهش قیمت را نام کرد.

کاهش 7 هزاری قیمت مرغ، 2 شرط برای تامین مرغ در ماه های آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، گزارش میدانی از بازار تهران حاکی است، قیمت مرغ در هفته جاری نسبت به هفته گذشته حدود 7 هزار تومان در کیلو کاهش یافته و تابلو قیمت در فروشگاه های محصولات پروتئینی هر کیلو مرغ را 33 هزار تومان درج کرده است که پیش از این تا کیلویی 40 هزار تومان هم بالا رفته بود.

از آنجایی که سرانه مصرف مرغ د درکشور به 30 کیلوگرم رسیده و بخش زیادی از سبد گوشت خانوار ها را مرغ تشکیل می دهد، ادامه کاهش قیمت خبر خوشایندی برای خانوار ها است.

درباره دلایل کاهش قیمت مرغ در بازار نسبت به هفته های گذشته با محمدعلی کاقتصادی مشاور رئیس اتحادیه سراسری مرغداران مصاحبه کردیم.

4 دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ

کاقتصادی به 4 دلیل کاهش قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: نخست اینکه خنک شدن هوا به استحصال بیشتر مرغ در مرغداری ها کمک می کند، زیرا در هوای گرم اشتهای مرغ ها کم تر شده و تلفات بیماری هم بیشتر می شود.

وی دلیل دوم را افزایش جوجه ریزی نام کرد که در ماه های تیر و مرداد یک میلیون جوجه ریزی بیشتر شده و تعداد به 114 میلیون در ماه رسیده است.

کاقتصادی دلیل سوم را ورود جوجه وارداتی به مرغداری ها نام کرد که اندازه جوجه ریزی در مرغداری ها را افزایش داده است.

مشاور رئیس اتحادیه سراسری مرغداران دلیل چهارم را که از نظر وی مهمترین است، را این گونه نام کرد، ممنوعیت ورود مرغ زنده از استان های شاقتصادی به کشتارگاه های تهران برداشته شده است، این موضوع از نظر روانی تاثیر گذاشته، اما اینکه آیا عملا چنین چیزی اتفاق افتاده است باید بیشتر بررسی کرد.

بازار مرغ بی دردسر در ماه های آینده به دو شرط

کاقتصادی درپاسخ به اینکه آیا فرایند کاهش قیمت را در ماه های آینده هم شاهد خواهیم بود و بازار ثبات به خود می گیرد؟ گفت: اگر جوجه ریزی در مرغداری ها به اندازه کافی باشد و نهاده از سوی دولت تامین شود تامین مرغ کشور در ماه های آینده به راحتی میسر خواهد شد.

به گفته این مسئول برنامه ریزی شده است که در ماه های مهر و آبان 120 میلیون در ماه جوجه ریزی شود و اگر خوراک آن ها همه تامین شود که تولید کنندگان به مشکل نخورند تامین در ماه های آینده بدون مشکل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1883

به "کاهش 7 هزاری قیمت مرغ، 2 شرط برای تامین مرغ در ماه های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 7 هزاری قیمت مرغ، 2 شرط برای تامین مرغ در ماه های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید