هما هودفر پس از بازگشت به کانادا مدعی شکنجه روحی در ایران شد

به گزارش مجله گرافیک، عضو هیئت مدیره بنیاد برانداز ولوم که چندی پیش به اتهام همکاری با دشمنان و تهدید امنیت ملی در ایران بازداشت شده بود پس از سفر به کانادا با شبکه تلویزیونی سی بی سی به مصاحبه پرداخت.

هما هودفر پس از بازگشت به کانادا مدعی شکنجه روحی در ایران شد

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه مجله گرافیک مجله گرافیک پویا به نقل از سی بی سی کانادا، هما هودفر عضو هیات مدیره و از بنیانگذاران موسسه برانداز ولوم مدعی شد طی مدت 112 روزی که در زندان اوین در بازداشت به سر برده است، بازپرسان این زندان او را مورد شکنجه روحی و روانی قرار داده اند.

هودفر در مصاحبه با شبکه تلوزیوینی سی بی سی کانادا گفت: آن ها مرا تهدید کردند که جنازه ام را به کانادا خواهند فرستاد.

وی در ادامه اضافه کرد: آن ها گفته بودند که قرار است من را 15 سال در حبس نگه دارند و من فکر می کردم چندین سال در زندان محبوس خواهم بود و یا هرگز آزاد نخواهم شد.

هودفر پس از 112 روز حبس آزاد شد و پس از پرواز به مسقط پایتخت عمان به کانادا بازگشت. عمان در این قضیه نقش میانجی دیپلماتیک را از جانب مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر عهده داشت.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران هودفر را به ترویج فمینیسم، همکاری با یک کشور متخاصم خارجی (کانادا) و تهدید امنیت ملی کشور متهم کرد.

هودفر عضو هیات مدیره و از بنیانگذاران موسسه برانداز ولوم که در دفتر مرکزی لندن فعالیت می نماید و به اتهام فعالیت های ضدامنیتی توسط ضابطین قضایی بازداشت شده بود و مدتی در زندان اوین زندانی شد. وی پس از آزادی از کشور خارج شد.

بنیاد ولوم به همراه دیگر بنیاد هلندی هیفوس که زیر نظر وزارت خارجه هلند فعالیت می نماید، در پوشش همکاری های به ظاهر انسان محبت آمیز و توانمندسازی و تحت عناوین بنیادها و سازمان هایی نظیر شبکه امیدیار، بنیاد فورد، گروه آتیه ، دانشگاه سواز لندن و ... برنامه های خود را در حوزه های زنان، پیش می برد.

در سیاست های این بنیاد هلندی تاکید شده است که برنامه ها و کمپین های آن باید مبتنی بر قداست زدایی از دین و قوانین مذهبی، تأکید بر تسلط و اختیار زنان بر بدن و جنسیت خود برای برگزیدن تجرد، حفظ برابری جنسیتی و کوشش برای تغییر قوانین دینی بر همین مبنا باشد.

هما هودفر که بر اساس بعضی اتهامات در ایران بازداشت شده بود، با قرار وثیقه آزاد شد و برای خروج از کشور منعی نداشت.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود: این استاد بازنشسته دانشگاه های کانادا که بر اساس بعضی اتهامات در ایران بازداشت بود به دلایل انسان محبت آمیز از جمله بیماری، آزاد شد و به وسیله کشور عمان به کانادا بازگشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 367

به "هما هودفر پس از بازگشت به کانادا مدعی شکنجه روحی در ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هما هودفر پس از بازگشت به کانادا مدعی شکنجه روحی در ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید