هزینه 7.9 میلیون دلاری شمارش دوباره آرا در ویسکانسین برای ترامپ

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران : کمیسیون انتخابات ویسکانسین گفت که ترامپ در صورت درخواست هزینه بازشماری مجدد آرای انتخابات ریاست جمهوری 2020 باید از قبل از بازشماری پرداخت کند.

هزینه 7.9 میلیون دلاری شمارش دوباره آرا در ویسکانسین برای ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، طبق قوانین ایالت ویسکانسین هزینه بازشماری آرا تنها در حالی به عهده دولت محلی خواهد بود که اختلاف آرا میان نامزدهای انتخابات کمتر از دو نیم دهم درصد باشد، در غیر این صورت هر یک از نامزدهای انتخاباتی که خواهان بازشماری آرا باشد، باید هزینه این بازشماری را بپردازد.

نتایج غیررسمی نشان می دهد که بایدن نامزد دموکرات ها توانسته با کسب 20 هزار و 500 رای بیشتر معادل هفت دهم درصد اختلاف در مقابل ترامپ نامزد جمهوری خواهان در ایالت ویسکانسین پیروز شود و 16 آرای الکترال را به خود اختصاص دهد.

در انتخابات سال 2016 آمریکا نیز ویسکانسین تنها ایالتی بود که با درخواست جیل استین نامزد حزب سبز بازشماری آرا به صورت کامل در آن برگزار گشت و کمپین استین نیز برای انجام این کار 3.5 میلیون دلار هزینه پرداخت کرد.

مگان ولف رییس کمیسیون انتخابات ویسکانسین با اشاره به بازشماری آرا در سال 2016 گفت: به دلیل نیاز به مکانهای بزرگتر برای بازشماری و حفظ فاصله اجتماعی، هزینه های پردازش آرای غیابی و پرداخت کارمندان برای کار در تعطیلات شکرگذاری، بیشتر از سال های گذشته است.

با وجود آن که حدود دو هفته از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گذرد و جو بایدن با کسب 306 آرای الکترال بعنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا برگزیده شد، اما ترامپ با رد پذیرش این موضوع، همچنان در توئیتر مدعی است که وی انتخابات را برده است.

وی طی این مدت بارها در حساب توئیتر شخصی خود مدعی پیروزی خود در انتخابات و وجود تقلب در آرا انتخاباتی شده است، موضوعی که به کرات ادعاهای وی با محدودیت و برچسب های هشدارآمیز توئیتر همراه شده است.

تمامی پیام های توئیتری ترامپ در این زمینه با محدودیت و هشدار شبکه اجتماعی توئیتر روبرو شد که به مخاطب یادآوری می کند این ادعاها دروغین و ستیزه جویانه است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1423

به "هزینه 7.9 میلیون دلاری شمارش دوباره آرا در ویسکانسین برای ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 7.9 میلیون دلاری شمارش دوباره آرا در ویسکانسین برای ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید