جنجالی تازه در آمریکا؛ حمایت روس ها به سندرز متمرکز شده است؟، ترامپ چه می گردد؟

به گزارش مجله گرافیک، ایرنا نوشت: منابع اطلاعاتی آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته اند مدرکی که نشان دهد روسیه کوشش ویژه ای را برای یاری به پیروزی دوباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است، وجود ندارد.

جنجالی تازه در آمریکا؛ حمایت روس ها به سندرز متمرکز شده است؟، ترامپ چه می گردد؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات آمریکا تحصیل هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این منابع همچنین مدعی شده اند درباره اطلاعات مربوط به چنین یاریی از سوی روسیه به ترامپ اغراق شده است.

فاکس نیوز به نقل از یک منبع اطلاعاتی آمریکا نوشت: شِلبی پیرسون مقام انتخاباتی آمریکا که در جلسه بریفینگ (گزارش دهی) کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره دخالت احتمالی روسیه در یاری به ترامپ صحبت نموده بود، ممکن است درباره اطلاعات مربوطه اغراق نموده باشد. این جلسه اوایل ماه جاری برگزار گردید.

یک مقام اطلاعاتی دیگر آمریکایی (که نامش فاش نشده) نیز به شبکه سی انان گفته، توصیف پیرسون از چنین اطلاعاتی گمراه نماینده بوده است.

مقام امنیتی دیگری در این زمینه گفت، پیرسون نتوانسته نکات ظریف و دقیقی را که برای انتقال دقیق نتیجه گیری های مقام های اطلاعاتی لازم بوده است، ارائه دهد.

مقام ارشد امنیت ملی آمریکا به سی ان ان گفته، تفسیر منطقی تر اطلاعات چیزی نیست که آنها (دموکرات ها) ترجیح می دهند و دچار نقص است. چنین تفسیری بیشتر به این دلیل است که آنها این موضوع را درک می نمایند رئیس جمهوری کسی است که می توانند با او کار نمایند و او یک معامله گر است.

براساس گزارش فاکس نیوز، دموکرات ها، پیرسون را با پرسش های خود درباره اینکه آیا روسیه کوشش می نماید به ترامپ یاری کند، هدف حملات قرار داده اند و محتوای گزارش دهی به کنگره را نادیده می گیرند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال هفته گذشته به نقل از افراد آگاه از فرایند گزارش دهی پیرسون نوشت، او (پیرسون) که در تیر-مرداد 98 (ژوئیه 2019) توسط دن کوتس رئیس وقت اطلاعات ملی منصوب شد در بیان اظهارات غیرمحتاطانه شهرت دارد و اقدامات ظریف و دقیق سازمان های فدرال، شرکت های فناوری و مقام های انتخاباتی را برای همکاری در زمینه امنیت انتخابات درک نمی نماید.

گزارش گمراه نماینده پیرسون درباره اطلاعات امنیتی آمریکا بعد از آن ارائه شد که روزنامه نیویورک تایمز و سی ان ان گزارش دادند مقام های اطلاعاتی به ترامپ گفته اند روسیه عملیات دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 را برای یاری به پیروزی دوباره او شروع نموده است.

بر اساس گزارش ها، ترامپ از این که در این زمینه به کنگره گزارش داده شده است، خشمگین است؛ آن هم در حالی که روزنامه واشنگتن پست درباره حمایت روسیه از پویش انتخاباتی برنی سندرز سناتور آمریکایی گزارش داده است اما مدرکی برای تائید این ادعا ارائه نداد.

سندرز به این روزنامه آمریکایی گفته که حتی اگر این گزارش درست باشد، از چنین اقداماتی استقبال نمی نماید.

شرکت توئیتر اعلام نموده این رسانه اجتماعی را تحت نظر دارد تا به شناسایی کوشش ها با هدف سوءاستفاده در حمایت از نامزدهای انتخاباتی آمریکا اقدام کند؛ همچنین وعده داده که هرگونه مدرکی درباره عملیات اطلاعاتی تحت حمایت دولتی را افشا خواهد نمود.

فیس بوک نیز اعلام نموده مدرکی ندارد که نشان دهد روسیه با حامیان پویش سندرز همدست است.

رئیس جمهوری آمریکا آدینه گذشته در پیغام توئیتری، اتهام یاری روسیه در انتخابات آینده را یک فریب توصیف کرد.

اتهام مشابهی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا برای یاری به پیروزی ترامپ به تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه منجر شد. او خاتمه در سال آوریل 2019 گزارش نهایی را منتشر کرد و نوشت مدرکی دال بر تبانی ترامپ و کاخ کرملین روسیه وجود ندارد.

مقام های روسیه بارها دخالت در انتخابات آمریکا را تکذیب نموده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 902

به "جنجالی تازه در آمریکا؛ حمایت روس ها به سندرز متمرکز شده است؟، ترامپ چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجالی تازه در آمریکا؛ حمایت روس ها به سندرز متمرکز شده است؟، ترامپ چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید