نعمت جان به چاپ دوم رسید

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، چاپ دوم کتاب نعمت جان؛ خاطرات صغری بُستاک، پرستار و امدادگر دفاع مقدس، نبه قلم سمانه نیکدل از سوی انتشارات راه یار منتشر شده است.

نعمت جان به چاپ دوم رسید

صغری بُستاک، سال 1337 در اندیمشک متولد شده و فعالیت هایش را پیش از پیروزی انقلاب آغاز نموده است. پس از انقلاب هم در نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفین، نهضت سوادآموزی، کمیته امداد و نهایتا بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک خدمت نموده است. اواخر سال 1366 با دعوت نامه ای از طرف تعاون سپاه، در کنار امدادگری، مسئول گروه انصارالمجاهدین شد.

در بخش هایی از این کتاب که سومین عنوان ناشر در رده زنان انقلاب و دومین عنوان در رده پشتیبانی جنگ به شمار می آید، می خوانیم: چشمم افتاد به مجروحی که گوشه سالن، روی زمین خوابیده بود؛ جوانی حدودا بیست وهفت ساله. ترکشی به اندازه گردو، درست خورده بود به جناغ سینه اش. رنگش زرد شده بود. رفتم بالای سرش تا فشارش را چک کنم. به زحمت بهم گفت: خانم پرستار، تو رو خدا یه فکری به حالم بکن! سینه ام سنگینه. دویدم سمت ایستگاه پرستاری و با دکتر عبدی تماس گرفتم. گفت: خواهر، سرم خیلی شلوغه. اتاق های عمل هم پُرن. خودت یه کاریش بکن. گفتم: دکتر، من چی کار کنم؟! می ترسم خون ریزی کنه. تندتند برایم شرح داد چطور ترکش را از سینه اش بیرون بکشم! بعد هم با لحنی مطمئن گفت: من بهت اعتماد کامل دارم. تو می تونی. اگه احیانا مسئله ای پیش اومد بهم زنگ بزن، سریع خودم رو می رسونم.

دست تنها بودم. همه پرستارها سرشان شلوغ بود و کسی نبود یاریم کند. تا آن زمان چنین کاری ننموده بودم. خیلی می ترسیدم. زیرلب صلوات می فرستادم تا آرام شوم. به امام زمان(عج) توسل کردم. گاز استریل و قیچی و باند و پنس و بتادین و چند تا وسیله دیگر را برداشتم. تلفن زنگ خورد. آقای عسکری از تبلیغات پشت خط بود. پرسید: توی بخش یاری می خواید؟ گفتم: خدا خیرت بده. زود بلند شو بیا. رفتم بالای سر مجروح. بهش گفتم: مجبوریم همین جا ترکش رو دربیاریم. نمی تونم بیهوشت کنم. تحمل درد رو داری؟ چشم هایش بی رمق بود. نگاهی انداخت بهم و گفت: آره... فقط درش بیارید... سینه ام داره می سوزه.

چاپ دوم کتاب 208 صفحه ای نعمت جان با شمارگان یک هزار نسخه به بهای 25 هزار تومان از سوی انتشارات راه یار منتشر شده است.

علاقه مندان علاوه بر کتاب فروشی ها می توانند به وسیله صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir نسبت به تهیه کتاب اقدام نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1789

به "نعمت جان به چاپ دوم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نعمت جان به چاپ دوم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید