مقاله: راز دریاچه مینوانکا (minnewanka) کانادا

به گزارش مجله گرافیک، Bill Perry، یکی از باستان شناسان کانادایی در این باره می گوید که این رویداد در طی جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده بود که همه کشورها تشنه قدرت بودند و برای این کار به نیرو بیشتری نیاز داشتند. در آن مقطع زمانی کالگری و شهرهای اطراف آن به سرعت رشد می کردند و برای رشد و توسعه نیاز به نیروی بیشتری داشتند. بنابراین مینوانکا ابزار خیلی راحت و مناسبی برای آن ها به نظر می رسید.

مقاله: راز دریاچه مینوانکا (minnewanka) کانادا

این شرایط تا سال 1912 ادامه داشت. در این سال زیست بوم و منظره ها این منطقه آغاز به تغییر کردند. علت این امر هم ساخت یک سد در نزدیکی این دریاچه بود به منظور تامین بخشی از انرژی مورد نیاز شهر کالگری ساخته شد. نتیجه این امر هم زیر آب رفتن بخش عمده تفرجگاه مینوانکا بود. ولی با این حال این شهر مقاومت کرد و برای حدود چهار دهه دیگر هم دوام آورد. ولی همه چیز با ساخت سد دوم به اتمام رسید. ساخت این سد نو ارتفاع آب محوطه را تا حدود 88 فوت، برابر با حدود 27 متر بالاتر آورد و این امر باعث شد همه چیز به زیر آب برود. بنابراین، اینجا یک دریاچه طبیعی نیست.

امروزه این منطقه تفریحی رازی در دل خود نهان دارد که عموم مردم نمی توانند آن را ببینند. البته مگر اینکه غواص باشند. به لطف آب های بسیار سرد این دریاچه، خیلی از ساختمان و بناها که در تفرج گاه قدیمی مینوانکا قرار داشتند همچنان خیلی سالم به جای مانده اند. در این میان شما می توانید خانه ها، هتل ها، اسکله، یک اجاق، دودکش، تیرهای پل و پیاده رو ها را مشاهده کنید. حتی پایه های سد اولینی که در سال 1895 به وسیله دولت فدرال کانادا ساخته شده بود را همچنان در زیر آب می توانید مشاهده کنید.

منبع مقاله: راز دریاچه مینوانکا (minnewanka) کانادا

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1928

به "مقاله: راز دریاچه مینوانکا (minnewanka) کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: راز دریاچه مینوانکا (minnewanka) کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید