مردم نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشند

به گزارش مجله گرافیک، رییس سازمان غذا و دارو ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه نظارت و پایش بر محصولات کشاورزی صادراتی و فراوری داخلی، گفت: از نظر سلامت این محصولات در کشور جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

مردم نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشند

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام دارایی درباره نحوه نظارت سازمان غذا و دارو بر محصولات کشاورزی صادراتی، گفت: سازمان غذا و دارو به وزارت جهاد کشاورزی و صادرنمایندگان یاری می نماید. هر زمان که از ما درخواست داشته باشند و مقصدی را برای صادرات مشخص نمایند، حتما این نظارت و پایش برای محصولات شان اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: ما محصولات کشاورزی صادراتی را پایش می کنیم و این نظارت اتفاق می افتد. به صادرنمایندگان و کشاورزان هم اعلام کردیم که هرکس بخواهد صادرات محصولات کشاورزی را انجام دهد، مراکز و آزمایشگاه هایی را چه در سطح دانشگاه های علوم پزشکی و چه آزمایشگاه های همکار معرفی کردیم که این مراکز به صادرنمایندگان برای صادرات محصولات شان به مقاصد مختلف، یاری می نمایند. به طوری که نمونه برداری و صدور گواهی سلامت انجام می گردد و می توانند صادرات شان را انجام دهند.

دارایی درباره چرایی برگشت بعضی محصولات کشاورزی صادراتی، گفت: به هر حال ما یاری می کنیم. باید توجه کرد که به عنوان مثال تغییراتی در مقررات واردات روسیه برای محصولات غذایی رخ داده است که این تغییرات باید با صادرنمایندگان ما هماهنگ می شد، اما این اتفاق دیر افتاد. دوستان سعی می نمایند که برای آینده مطابق با قوانین کشور های مقصد پیش فرایند و ما هم به آن ها یاری می کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو درباره نگرانی از سلامت محصولات کشاورزی فراوری داخلی، گفت: محصولات کشاورزی که در کشور ما وجود دارد و مصرف می گردد، مورد پایش قرار می گیرند. باید توجه کرد که هر کشوری استاندارد خاص خودش را در محصولات کشاورزی دارد و این به آن معنا نیست که مثلا کشور روسیه استاندارد بالاتری از کشور ما دارد. بلکه ما تفاوت هایی از نظر مصرف فرآورده ها و سبد غذایی و به جای مانده سموم و... داریم. از نظر استاندارد ها کشور ما با کشور های اروپایی، کشور های اروپایی با کشور های شرق آسیا و ... تفاوت هایی دارند. در مجموع باید توجه کرد که از نظر سلامت این محصولات در کشور جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2060

به "مردم نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید