ماجرای حاشیه اخیر علی زندوکیلی چه بود؟

به گزارش مجله گرافیک، چندی قبل ویدیویی از علی زندوکیلی (خواننده) در صفحه اینستاگرام او منتشر شد که واکنش های بسیاری را در پی داشت. زندوکیلی در این ویدیو که در دهکده طبیعت ضبط شده بود، توله شیری به نام شیر دل را در آغوش داشت و به صراحت اعلام کرد که قصد نگهداری از این حیوان را دارد؛ قصدی که ظاهرا بعدا تغییر کرد...

ماجرای حاشیه اخیر علی زندوکیلی چه بود؟

به گزارش ایسنا، اقدام علی زندوکیلی که از جدا کردن توله شیری از پدر و مادرش حکایت داشت، واکنش های بسیاری را در سطح جامعه و همچنین فضای مجازی به همراه داشت.

برخی از فعالان محیط زیست این کار او را مصداق حیوان آزاری دانستند و گفتند که جای حیوانات وحشی در خانه نیست، برخی معتقد بودند همزیستی چنین حیواناتی با انسان در یک شب پدید نمی آید و حاصل هزاران سال ارتباط است و حیوان وحشی را باید در طبیعت آزاد گذاشت. عده ای هم گفتند که ثروت و یا شهرت نمی تواند دلیلی برای نگهداری شیر و پلنگ در خانه باشد؛ چراکه خیلی از این افراد علم نگهداری از حیوانات وحشی را ندارند. در این میان، جدا کردن فرزند یک پدر و مادر، ولو حیوان، مصداق خودخواهی یک فرد خاص توصیف شد.

البته در کنار دیگر انتقادهایی که درباره این اقدام خواننده کشورمان مطرح می شد، صحبت هایی هم درباره شرایط بد نگهداری از حیوانات و قاچاق آنها در چنین دهکده هایی دیده می شد و برخی معتقد بودند علی زندوکیلی با انتشار این ویدیو در حقیقت قاچاق حیوانات را تبلیغ کرده است.

در ادامه موج نقدها وارد شده، هدیه تهرانی ـ بازیگر و فعال محیط زیست ـ در واکنش به این اقدام آقای خواننده در اینستاگرام خود با یک نگاه میانه نوشت: جناب آقای زندوکیلی که قصد نگهداری بچه شیری را داشتند و در این خصوص فیلمی را در صفحه خود به اشتراک گذاشتند، از نابهنجار بودن این موضوع آگاه نبودند و شاید واگذارکنندگان این بچه شیر جدا کردنش را از مادر نابهنجاری نمی دانستند و یا دلایل دیگری داشتند که به راحتی امکان انتشار این ویدیو را نیز دادند! چرایی و سوالات بسیاری در این خصوص وجود دارد؛ البته نه از جناب آقای زندوکیلی که به نظر بسیار علاقه مند به حیات وحش هستند. اما ظاهرا ناآگاهی از اصول زیست آنها، باعث بحث از طرف کارشناسان و برخی علاقه مندان به حیات وحش بر سر این موضوع شد، البته این ناآگاهی در بسیاری از علاقه مندان به حیوانات نیز دیده می شود!

در نهایت با اوج گیری انتقادها، زندوکیلی پایان پستی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت که تمایلی به نگهداری این بچه شیر نداشته و به شدت هم مخالف این کار است و صحبت هایش در آن ویدیو تنها از روی عشق و علاقه بوده است.

که البته این متن نیز با سیلی از نقدها از این خواننده رو به رو شد؛ چراکه او قبلا صراحتا اعلام کرده بود که قصد نگهداری از بچه شیر را دارد و به دلیل فشارها حرف خود را پس گرفته است و حتی اگر قصد نگهداری و علاقه ای به نگهداری حیوانات وحشی را ندارد ولی با نشر چنین ویدیویی، یک اقدام تجاری مخرب را تبلیغ کرده است.

و در نهایت با اعلام سازمان محیط زیست برای پیگیری این ماجرا، حاشیه های خواننده ایرانی و بچه شیر حداقل فعلا به انتها رسیده است؛ ماجرایی که درس های بسیاری در دل خود، برای همگان دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1285

به "ماجرای حاشیه اخیر علی زندوکیلی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حاشیه اخیر علی زندوکیلی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید