سیگار و نوشابه به جای روزنامه!

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: ساماندهی وضعیت دکه های مطبوعاتی استان کار ساده ای نیست.

سیگار و نوشابه به جای روزنامه!

حسین جعفری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: سال هاست ساماندهی وضعیت دکه های مطبوعاتی استان توسط مسئولان پیگیری می گردد ولی تا کنون آن طور که باید و شاید نتیجه بخش نبوده است.

وی ادامه داد: دکه های مطبوعاتی ماهیت واقعی خود را از دست داده اند و اگر به هر کدام از آنها سر بزنید به جای روزنامه و نشریه چشمتان بیشتر به سیگار، نوشابه و انواع خوراکی می افتد. واقعیت این است دکه های مطبوعاتی امروزه به مغازه های کوچکی تبدیل شده اند که از روزنامه و نشریه تنها برای ویترین استفاده می نمایند.

این مسئول با اشاره به اقدامات لازم برای ساماندهی وضعیت دکه های مطبوعاتی استان شرح داد: در مرحله اول باید بانک اطلاعاتی ای از این دکه ها ایجاد گردد؛ در حال حاضر اطلاعات دقیقی از تعداد دکه هایی که در سطح استان در حال فعالیت هستند نداریم. علاوه بر این، صاحب اصلی بسیاری از این دکه ها معین نیست و طی سال های گذشته اداره آنها بین چندین نفر چرخیده است.

جعفری بیان نمود: تاکنون شهرداری کرج اقدامات اجرایی لازم برای ساماندهی این دکه های را به عهده داشته و ارشاد استان چندان دخالتی در این حوزه نداشته است. بدون شک ساماندهی دکه های مطبوعاتی به نفع فعالان این صنف هم هست و باید هر چه سریع تر انجام گردد. بدیهی است تا زمانی که شهرداری و ارشاد به توافقی قطعی برای ساماندهی این دکه ها نرسند در وضعیت موجود تغییری حاصل نمی گردد.

وی گفت: شاید چون شهرداری به این دکه ها نگاه درآمدزایی دارد حساسیت چندانی برای ساماندهی آنها نداشته باشد ولی برای ارشاد این مساله دغدغه است و امیدواریم توافقاتی در این زمینه انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 30 بهمن 1397 شناسه مطلب: 73

به "سیگار و نوشابه به جای روزنامه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار و نوشابه به جای روزنامه!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید