سطح متفاوت ویروس کرونا در بدن بچه ها مبتلا

به گزارش مجله گرافیک، دانشمندان آمریکایی اعلام کردند سطح کووید 19 در بدن بچه ها آلوده به این ویروس بطور معناداری با یکدیگر متفاوت است.

سطح متفاوت ویروس کرونا در بدن بچه ها مبتلا

به گزارش خبرنگاران، ویروس کرونا همچنان در حال دریافت قربانی در سطح جهان است. تا به امروز بیش از 42 میلیون نفر به این ویروس مبتلا و از این میان، یک میلیون و 150 هزار تن جان خود را از دست داده اند. با این حال، کووید 19 برای تمامی مردم به یک اندازه مرگبار نیست. یافته های دانشمندان نشان می دهد مردان بیشتر از زنان، سالمندان بیشتر از جوانان و بچه ها و افراد دارای بیماری های زمینه ای بیشتر از افراد سالم در مقابل این ویروس آسیب پذیر هستند. در این میان، بچه ها یکی از گروه های سنی هستند که تحقیقات نشان داده است کمترین آسیب پذیری را نسبت به کرونا دارند. تحقیقات جدید دانشمندان در آمریکای شمالی ابعاد جدیدی از این موضوع را آشکار کرده است.

بر این اساس، تحقیقات بر روی بیش از 800 بیمار مبتلا به کرونا که سن زیر 17 سال داشته اند نشان داد بچه های که هیچ علائمی از بیماری را نداشته اند به سطوح پایینی از ویروس مبتلا شده اند. در مقابل بچه های که علائم بیماری را از خود نشان دادند، دارای سطح بالای عفونت ویروسی بودند.

دانشمندان در این تحقیقات 339 کودک بدون علائم بیماری کرونا را با 478 بیمار که علائم بیماری را بروز داده بودند در آمریکا و کانادا مورد مطالعه قرار دادند. با این حال، این تحقیقات نتوانست نشان دهد که سطح پایین ویروس در بدن بچه ها بدون علائم چه تاثیری می تواند در توانایی انتقال کووید 19 به دیگران داشته باشد.

با این وجود، دانشمندان بار دیگر تاکید کردند بچه ها نیز باید مانند سایر اقشار جامعه نسبت به پوشیدن ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها با آب و صابون توجه لازم را داشته باشند. هنوز بسیار سخت است که بتوانیم تشخیص دهیم کدام بچه ها سطح کمتری از ویروس را در بدن نسبت به بچه ها دیگر دارند.

شناخت علائم ابتلا به کرونا در بچه ها بسیار مهم است

یکی از محققان در این رابطه گفت: با بررسی گروه های سنی مختلف شاهد آن بودیم که برخی بچه ها بدون علائم سطح بالاتری از ویروس کرونا را دارا بودند. با این حال، حتی بچه ها بدون علائم کرونایی که دارای سطح بالای کرونا بودند، نسبت به بچه ها دارای علائم بیماری، سطح ویروس پایین تری داشتند.

همچنین تحلیل ها نشان داد بچه های که به دیابت مبتلا بودند به طور قابل توجهی خطر وجود سطح بالای ویروس کرونا در بدنشان زیاد بود. دانشمندان تاکید دارند یافته ها نشان می دهد بچه ها ناقلان خاموش کووید 19 هستند و از این رو اهمیت دارد بزرگسالان نسبت به این موضوع هوشیاری لازم را داشته باشند. شناخت علائم ابتلا به کرونا در بچه ها در این زمینه بسیار مهم است.

شایع ترین علائم کرونا در بچه ها

به گفته دانشمندان بسیاری از بچه ها مبتلا به کرونا هیچ علائمی ندارند. با این حال، تحقیقات دانشمندان انگلیسی نشان داده است از میان بچه ها مبتلا به کرونا که علائم بیماری را از خود نشان می دهند، 55 درصد از بی حالی و ضعف رنج می برند. همچنین 53 درصد این بچه ها از سردرد شکایت داشته اند و بیش از 50 درصد آن ها نیز علائم تب را نشان می دهند. گلو درد با 38 درصد، بی اشتهایی (که منجر به بی میلی از خوردن وعده های غذایی می شود) 35 درصد، مسائل مختلف پوستی شامل خارش، التهاب، جوش و ... با 15 درصد، و اسهال با 13 درصد از جمله شایع ترین علائم کرونا در بچه ها مبتلا بوده است.

تیم اسپکتر، یکی از دانشمندان دانشگاه سلطنتی لندن در این باره می گوید: ما باید شروع به اطلاع رسانی به مردم درباره تفاوت های علائم کرونا در سنین مختلف کنیم. آموزگاران و والدین باید بدانند که علائم ابتلا به کرونا در بچه ها بسیار متفاوت تر از بزرگسالان است. نباید در انجام تست کووید 19 از بچه ها عجله کنیم بلکه باید با شناسایی بچه ها دارای علائم، اقدام به جداسازی آن ها از سایر بچه ها و قرنطینه خانگی آن ها کنیم. در بسیاری از موارد بچه ها تنها یکی از علائم را از خود بروز می دهند و باید نسبت به شناسایی صحیح آن، خانواده ها اهتمام لازم را داشته باشند.

نقش بچه ها در شیوع کرونا در جامعه

محققان بیمارستان ماساچوست آمریکا و بیمارستان عمومی بچه ها در مطالعه ای اعلام کردند شواهد نشان می دهد بچه ها نقش بزرگی در گسترش کووید 19 در جامعه دارند. در این تحقیق 192 فرد زیر 23 سال مورد بررسی و آزمایش قرار دریافتد. تحقیقات نشان داد در افراد نابالغ سطح ویروس موجود در مجاری تنفسی بسیار بیشتر از افراد بالغ مبتلا به کرونا است.

دکتر لاول یونکر، مدیر این تحقیقات گفت: ما از میزان بالای ویروس کرونا در مجاری تنفسی بچه ها شگفت زده شدیم. بچه ها بخصوص در 48 ساعت نخست ابتلا به کووید 19، دارای سطح بسیار بالایی از ویروس کرونا در مجاری تنفسی خود نسبت به افراد بالغ بودند.

او اضافه نمود: برخی تصور می کنند افرادی که به کرونای شدید مبتلا هستند و در بیمارستان بستری شده اند باعث حجم بالای شیوع ویروس کرونا در جامعه هستند. این در حالی است که بچه ها مبتلا به کووید 19 که علائمی از خود نشان نمی دهند و در جامعه حضور دارند می توانند با شدت بیشتری باعث انتقال ویروس شوند. به هر میزان که ویروس در مجاری تنفسی بیشتر باشد، آن فرد می تواند به میزان قابل توجهی ویروس را در جامعه منتشر کند.

یکی از متخصصان در این باره گفت: بچه ها در مقابل عوامل بیماری زا مقاوم نیستند. با این حال، از زمان شیوع ویروس کرونا شاهد آن هستیم که درصد قابل توجهی از مبتلایان را بزرگسالان تشکیل می دهند. باید به بچه ها به دید ناقلان خاموش و فعال ویروس کرونا نگاه کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1373

به "سطح متفاوت ویروس کرونا در بدن بچه ها مبتلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطح متفاوت ویروس کرونا در بدن بچه ها مبتلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید