روش هایی برای اینکه در هنگام مسائل برای خود انگیزه ایجاد کنید

به گزارش مجله گرافیک، بسیاری از ما بعضی مواقع فکر می کنیم گیر افتاده ایم و نمی توانیم کاری انجام دهیم. در این زمان باید با روش های مختلف به دنبال ایجاد انگیزه برای خود باشیم.

روش هایی برای اینکه در هنگام مسائل برای خود انگیزه ایجاد کنید

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو،در صورتی که چنین حسی را تجربه می کنید و باید کاری انجام دهید، اما نمی توانید، چندین راه چاره برای شما وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

چندین راه فرار معین کنید

همواره برای برطرف یک مشکل چندین راه چاره وجود دارد که البته تمام آن ها مناسب نیستند. با این وجود برای اینکه شرایط را تغییر دهید، باید به تمام راه چاره های ممکن فکر کنید، حتی آن هایی که چندان مناسب به نظر نمی رسند.

یک لیست بلند از استراتژی هایی که می توانند به شما در خروج از شرایط کنونی یاری نمایند، تهیه کنید و در آن ایده های خوب و بد را قرار دهید. هدف از این کار، تهیه یک لیست طولانی است تا مغز شما تشخیص دهد که گزینه های زیادی پیش روی آن قرار گرفته است.

در زندگی روزمره خود تغییر ایجاد کنید

در حالی که روتین ها می توانند منجر به خلق عادت های خوب شوند، ساختار های زیاد در زندگی حس یک ربات را به شما منتقل می نمایند و برای تغییر در شرایط خود باید دست از چنین کاری بردارید. انجام کار ها به شکل متفاوت به مغز شما یاری می نماید که مسائل را از زاویه دیگری ببیند و این احتمال وجود دارد که به ایده های جدیدی دست پیدا کنید.

حتما نیازی نیست که تغییرات بزرگی در زندگی روزمره خود ایجاد کنید و تغییرات کوچک نیز تاثیرگذار هستند و می توانند انگیزه ایجاد نمایند. برای مثال پس از اینکه از محل کار به خانه می رسید، بجای شام خوردن کمی پیاده وری کنید یا به کلاس بروید.

برای خود چالش ایجاد کنید

رقابت راهی عالی برای افزایش انگیزه است و البته نباید همواره با دیگران رقابت کنید. بجای رقابت با دیگران، تنها برای خودتان چالش ایجاد کنید. این چالش می تواند مربوط به یک مشکل خاص باشد، برای مثال اگر با مشکل اقتصادی دست و پنجه نرم می کنید، چالشی برای کاهش هزینه های خود ایجاد کنید.

انگیزه

چالش ها می توانند برای اهداف روزانه شما نیز باشند، برای مثال افزایش میزان پیاده روی روزانه یا بالا بردن سرعت دویدن. دویدن روزانه به شما حس موفقیت را القا می نماید و می تواند حس شما را تغییر دهد.

کار های مختلف را امتحان کنید

شما حتما نباید یک تغییر دائمی در برنامه های خود ایجاد کنید و می توانید به سراغ آزمایش های کوتاه مدت و کار های مختلف به صورت مقطعی بروید. اگر با انجام چنین کار هایی حال شما بهتر شد، آن را ادامه دهید و در غیراینصورت به سراغ روش دیگری بروید.

شاید با تغییر لباس ها حس بهتری به خودتان پیدا کنید یا اینکه اعتماد بنفس شما بیشتر گردد، در اینصورت چنین رویکردی را ادامه دهید. می توانید چنین آزمایش هایی را برای شبکه اجتماعی کسب و کار خود نیز طراحی کنید و ببینید چه نتیجه ای دارد.

با افراد متفاوتی معاشرت کنید

افرادی که در اطراف شما قرار گرفته اند، تغییر بزرگی می توانند ایجاد نمایند و به همین دلیل با تغییر آن ها و معاشرت با افراد جدید می توانید شرایط را تغییر داده و در خود انگیزه ایجاد کنید. با دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کنید یا با افراد جدید آشنا شوید.

اگر در اطراف شما افرادی قرار گرفته اند که شما را به سمت پایین می کشند و تاثیر مخرب روی شرایط شما دارند، حذفشان کنید یا میزان ارتباط با آن ها را محدود کنید تا تاثیر کمتری روی زندگی شما داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1400

به "روش هایی برای اینکه در هنگام مسائل برای خود انگیزه ایجاد کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای اینکه در هنگام مسائل برای خود انگیزه ایجاد کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید