دکوراسیون خانه سحر و یاسر با رنگ های پاستلی

به گزارش مجله گرافیک، وب سایت چیدانه - صدف حقیقت: خرید وسایل کلی برای منزل زمانی که به عنوان جهیزیه انجام می گیرد، سختی های خودش را دارد. اولین اقدام لازم آن است که زوج جوان در خصوص رنگ و سبک دکوراسیون با هم به اتفاق نظر برسند. در این صورت می توانند به راحتی در فروشگاه های مختلف به دنبال وسیله تعیین تری بگردند و با وجود تنوع بسیار مبلمان و لوازم سر در گم نشوند.

دکوراسیون خانه سحر و یاسر با رنگ های پاستلی

جهت دریافت خدمات ساخت آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

البته از طرفی دیگر هماهنگی همه دکوراسیون منزل نیز در این زمان راحت تر است چرا که خرید همزمان آن ها می تواند با در نظر دریافت همخوانی وسایل صورت گیرد. در این مطلب می خواهیم خانه شیک ایرانی سحر و یاسر در مشهد را معرفی کنیم. تا انتهای این مطلب تجربیات زیادی را از زبان خود زوج جوان مطالعه می کنید.

خانه سحر و یاسر در یک نگاه

تعداد افراد ساکن:

دو نفر

شغل خانم خانه:

آرشیتکت و طراح/ شغل آقای خانه: حسابدار

موقعیت شهر:

مشهد/ محله: مجیدیه

متراژ فضا:

80 متر مربع

سال ساخت:

1396

طبقه چهارم

ملک شخصی

تعداد اتاق خواب:

دو خوابه

تعداد سرویس بهداشتی:

یک دستشویی، یک حمام

سبک دکوراسیون:

تلفیقی

رنگ های غالب:

سبز دریایی تیره (سبز سیمانی)، سفید و رنگ چوب

طراح:

سحر (خانم خانه)

مدت زمان خرید، طراحی و تغییرات داخلی منزل:

4 ماه

هزینه های لوازم، خدمات و اجرا شامل (نقاشی، نجاری، اکسسوری، دکوراسیون و لوازم): حدود 65 میلیون تومان در سال 1396

دکوراسیون خانه خود را در چند کلمه توصیف کنید.

مدرن، آرام، گرم و صمیمی

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

برای پیدا کردن خانه مدت زمان زیادی گشتیم تا خانه ای را انتخاب کنیم که مناسب با سلیقه ما، محیطی که دوست داریم و در عین حال هماهنگ با بودجه مان برای آغاز یک زندگی خوب و آرام، باشد.

نور در آپارتمان ما بسیار مهم بود، چون معتقدیم نور به خانه شادابی و حس زندگی خاصی می دهد. بعد از گشتن زیاد این واحد به دل هر دوی ما نشست. همچنین عوامل دیگری مانند موقعیت مکانی مناسب، نور بسیار خوب خانه در نشیمن و اتاق ها، تعداد اتاق خواب ها، داشتن انباری داخل خانه، منطقه آرام، دسترسی به امکانات روزمره مناسب، مهندسی شهرسازی درست منطقه هم در انتخاب این خانه بسیار تاثیرگذار بود. بعد از 25 روز جستجو به صورت فشرده و 2500 کیلومتر رفتن با ماشین توانستیم این خانه را پیدا کنیم.

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟ آیا منزلتان بازسازی شده است؟

منزل ما نوساز بوده و گذشته خاصی ندارد. ما تمام کمد، کابینت ها و کتابخانه را طراحی کردیم و تغییر دادیم.

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

ابتدا ترکیب رنگ آبی و سفید را برای کابینت ها در نظر داشتیم، ولی بعد تصمیم گرفتیم از این رنگ سبز فعلی استفاده کنیم، چون در ترکیب با سفید و بافت چوب هارمونی دلنشین تری دارد و این رنگ بندی هم محیط را گرم و دلنشین و هم در کنار رنگ طوسی دیوار حالت سرد و خنثی را به ما منتقل می نماید. ما سعی کردیم با استفاده از اکسسوری ها و رنگ های گرم در مقیاس کوچکتر و انتخاب رنگ مبل تک نفره مان تناسب رنگی را در محیط ایجاد کنیم.

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب نموده اید؟

ما سعی کردیم با توجه به وضع موجود، به خانه تغییراتی بدهیم و از رنگ هایی استفاده کردیم که در ترکیب با چوب و بافت چوب بتواند طراوت، شادابی و حس گرم داشته باشد.

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

تناسب رنگ ها، گل و گیاه طبیعی که در هر خانه ایرانی دیده می گردد و همانطور که اشاره کردیم، بازی نور و سایه نقش مهمی در دکوراسیون منزل ما دارد.

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

انتخاب فرش، طرح، نقش و ترکیب بندی رنگ در فرش برایمان بسیار اهمیت داشت. ما سعی داشتیم خانه مدرن و در عین حال ایرانی داشته باشیم و در این میان فرش ایرانی با طراحی متفاوت برای ما حائز اهمیت بود.

عظیمترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

چالش خاص و سختی نداشتیم، ولی هدفمان استفاده بهینه تر از دکوراسیون آشپزخانه بود. از آنجایی که دکوراسیون آشپزخانه از وسایل کوچک و عظیم مختلفی مملو است، داشتن فضای کافی برای قرار دادن و نگهداری صحیح این لوازم در یک خانه شیک ایرانی اهمیت زیادی دارد. وجود قفسه، طبقه و کشو های متعدد و همچنین باکس های مختلف نظم دهی می تواند شما را به سمتی هدایت کند که بهترین استفاده را از فضای موجود آشپزخانه خود داشته باشید.

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده نموده اید؟

در دکوراسیون آشپزخانه با تغییر کابینت ها و طراحی آن با افزایش تعداد کشو، کمد و اضافه کردن سوپر و همین طور با ادامه دادن این کابینت ها در راهرو و ساخت کمد و جاکفشی جلوی در ورودی خانه سعی کردیم فضای پرت را به حداقل برسانیم و باعث شد استفاده بسیار مفیدتر از طراحی قبلی داشته باشیم. گاهی اوقات در طراحی با یک تغییر کوچک شما می توانید فضا های بسیار مفید و جدیدی را ایجاد کنید.

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می کنید؟

بیشتر وسایل چوبی مان را از فروشگاه چوب رنگ خریدیم و بقیه موارد هم به هرکجا که سفر کردیم و هر اکسسوری را دیدیم که مناسب با خانه مان است، خریدیم.

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

ما به وسایل زیادی در خانه مان علاقه داریم مثل کتابخانه، چون می خواستیم حتما یک کتابخانه در خانه وجود داشته باشد تا بتوانیم فضایی برای چیدمان کتاب و فیلم های تئاتر و در عین حال عنصری دکوری داشته باشیم. یا مثلا چمدان قدیمی کنار تلویزیون مان را هم بسیار دوست داریم، چون هم یادگاری با ارزشی برایمان است و هم داخل آن بازی فکری بسیاری نگهداری می کنیم.

دکوری دایره ای شکل نصب شده روی دیوار با ترکیب چوب و فلز یا دیوار عکس ها و خاطراتمان هم از دیگر وسایل و فضا های محبوب در خانه ما هستند. تک تک فضا های خانه را به اندازه خودش دوست داریم.

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست؟

گلدان سفید با پایه های چوبی

اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در خانه تغییر دهید، چه چیزی را انتخاب می کنید؟

در فکر تغییر دیوار پشت مبلمان هستیم، ولی انتخاب یک تابلو با رنگ، زمینه و ابعاد مناسب با فضا و دکوراسیون خانه فعلا عظیمترین چالش برای ما به شمار می رود.

لوازم و وسایل در نشیمن خانه شیک ایرانی

هزینه کلی وسایل نشیمن خانه حدود 20 میلیون تومان بوده است.

میز و جایگاه غذاخوری: سفارشی بوده است

کتابخانه سفارشی بوده است

سرویس خواب سفید و چوبی در اتاق خواب دو نفره

هزینه کلی وسایل اتاق خواب خانه حدود 10 میلیون تومان بوده است.

فرش: سفارشی بوده است

آباژور عتقیه

کابینت مدرن در دکوراسیون آشپزخانه عروس

هزینه کلی وسایل آشپزخانه خانه حدود 30 میلیون تومان بوده است.

کابینت و کمد ها سفارشی بوده است.

وسایل لازم در طراحی سرویس بهداشتی

کدام یک از وسایل و خدمات جدید برای دکوراسیونتان مسئله ای داشته یا شما بسیار از آن راضی هستید؟

اجرا و نصب کتابخانه برای نجار تا حدودی مشکل بود. میز به صورت مونتاژ نشده تحویل داده شد و مونتاژ آن موقع زیادی برد، ولی به هر حال لذت بخش بود.

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

کار را همواره به کاردان بسپارید. این تمام توصیه من به مخاطبین است. درست است که هر کسی سلیقه و سبکی را می پسندد، ولی وقتی شما از طراح و افراد تحصیلنموده برای دکوراسیون خانه شیک ایرانی یاری بگیرید، می توانید فضای دلنشین و زیباتری داشته باشید. همواره داشتن یک خانه با لوازم زیاد، رنگ و هرج و مرج نمی تواند یک خانه ایده آل باشد. حتی اگر تمام وسایل شما از برند های معروف و با قیمت های بالا تهیه شده باشند؛ بنابراین همواره سعی کنید کار را به کاردان بسپارید.

منبع: برترین ها
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1090

به "دکوراسیون خانه سحر و یاسر با رنگ های پاستلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون خانه سحر و یاسر با رنگ های پاستلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید