دفتر افتتاح سایت های 5G سال 99، در مشهد مقدس بسته شد

به گزارش مجله گرافیک، در مراسم افتتاح رسمی هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل که امروز در مشهد مقدس انجام شد، حاضران در مراسم، همانند مراسم افتتاح ششمین سایت تجاری 5G ایرانسل در جزیره کیش، پخش آنلاین ویدیوی 4K بر بستر شبکۀ 5G ایرانسل در شرایط کاملاً واقعی و مقایسۀ آن با بستر 4G را از نزدیک مشاهده کردند.

دفتر افتتاح سایت های 5G سال 99، در مشهد مقدس بسته شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مراسم بعدازظهر چهارشنبه 27 اسفند 1399، همزمان با اعیاد شعبانیه، سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد (ع)، با حضور دکتر مرتضی اشرفی معاون استاندار خراسان رضوی، دکتر شهناز رمارم رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی، مهندس محمد شمسایی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق، دکتر فرزاد بهشتی توندری جانشین معاون دادستان مشهد مقدس، مهندس محمدجواد رجائیان مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، دکتر امیر ملک زاده مدیر سیستم های فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز جمعی از مقامات و مدیران استانی و محلی و اصحاب رسانه، در مشهد مقدس، شهر بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) و پایتخت معنوی ایران، در محوطۀ باز دانشگاه فردوسی مشهد (جنب مسجد حضرت زهرا (س) این دانشگاه) برگزار و به صورت زنده از تلویزیون تعاملی لنز ایرانسل پخش شد.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی، با اشاره به این که تجربه ارزشمند پیشتازی مشترکان ایرانسل در بهره گیری از خدمات بر بستر نسل 2.75، سه و چهار، ما را بر آن داشت تا تلاش کنیم در تسهیل ورود نسل پنجم شبکۀ تلفن همراه به کشور، مثل گذشته پیشرو باشیم، گفت: ورود نسل پنج به کشور توسط ایرانسل، باعث شد تا در این زمینه، فاصله ای با کشور های پیشرفته نداشته باشیم و همان گونه که 5G در کشور های پیشرفته جهان در حال تجاری سازی است، در ایران هم این فرایند، آغاز شده است.

وی اضافه نمود: 5G در ادامۀ فناوری های قبل نیست، بلکه به خاطر سرعت بالا، حداقل تأخیر، پایداری مناسب و حجم انبوه دیتای قابل انتقال، به عنوان زیرساخت کسب وکار دیجیتال تعریف می شود و این برای خیلی از خدمات حوزۀ دیحیتال، مانند خدمات شهر هوشمند و دولت الکترونیک حیاتی است؛ همان گونه که اکنون این تجربه در خیلی از کشور های جهان رقم می خورد.

عباسی آرند با اشاره به بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در صبح امروز گفت: در حوزه خدمات دیجیتال و کسب وکار های جدید، پتانسیل خیلی خوبی در خراسان رضوی وجود دارد که نتیجه تلاش نخبگان مشهدی است و ایرانسل در زمینۀ همکاری با شرکت های دانش بنیان استان خراسان رضوی، اقدام های قابل توجهی را در برنامه دارد.

وی با بیان اینکه ایرانسل بیش از 280 میلیارد تومان برای توسعۀ شبکه در شهر مشهد سرمایه گذاری کرده است، از دادستانی مشهد برای پیگیری ویژۀ هماهنگی دستگاه های مختلف برای پاسخگویی به درخواست های مردمی در زمینۀ گسترش پوشش ارتباطی تشکر کرد و اضافه نمود: پس از تهران، یکی از بیشترین ترافیک های مصرفی شبکۀ ایرانسل را در مشهد شاهد هستیم و در طول یک سال گذشته، با همکاری خوبی که مسؤولان استان با همکاران بنده داشته اند، توانستیم رکورد جدیدی را در نصب سایت های شهری در مشهد ثبت کنیم.

مدیرعامل ایرانسل همچنین با اشاره به سرمایه گذاری ایرانسل بر مطالعات نسل ششم تلفن همراه 6G از سال 1398 و همگام با کشور های پیشرفته جهان و همکاری ایرانسل با مراکز معتبر دانشگاهی در این زمینه، تأکید کرد که دانشگاه فردوسی مشهد نیز می تواند نقش پررنگی را در فرایند انجام این مطالعات ایفا کند.

عباسی آرند همچنین با تقدیر از استانداری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، کنندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، زیرمجموعه های وزارت ارتباطات و هیأت مدیرۀ ایرانسل، ابراز امیدواری کرد که با ادامۀ فرایند توسعۀ زیرساخت های ارتباطی، ثمرۀ این اقدام ها در زندگی مردم لمس شود و در سال 1400، با وجود افزایش تقاضا، ادامۀ خدمت رسانی به مشترکان ایرانسل بیش از پیش و بهتر از گذشته، انجام شود.

در این مراسم همچنین مدیر سیستم های فناوری دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن تقدیر از ریسک پذیری و خوشفکری مدیرعامل ایرانسل و همت ایرانسل در پیشگامی در ارائۀ فناوری های نوین، بر لزوم تلاش برای توسعۀ جنبه های نرم افزاری فناوری های نوین، در کنار توسعه های سخت افزاری و زیرساختی تأکید کرد.

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی نیز در این مراسم، با تشکر از ایرانسل برای ارائۀ جدیدترین فناوری ارتباطی جهان به شهفرایندان مشهدی، توجه به اشتغالزایی و جنبه های مرتبط با مسؤولیت اجتماعی در توسعۀ فناوری های ارتباطی را یک اصل مهم و دارای اهمیت برشمرد.

در ادامۀ این مراسم، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقۀ شمال شرق با بیان اینکه خدمات 5G با فناوری های نسل قبل کاملاً متفاوت است، این خدمات را زیرساختی دانست که بر بستر آن، باید جهشی در حوزۀ اقتصاد دیجیتال کشور رخ دهد. وی همچنین تأکید کرد که مقررات لازم در این زمینه باید به روز شود و در دوران 5G، دیگر اتفاقاتی مانند قطعی گستردۀ برق، توجیه پذیر نیست.

در ادامۀ مراسم، معاون استاندار خراسان رضوی شرح داد: کرونا در یک سال گذشته به ما یک درس مهم داد که آن دسته از فعالیت های اقتصادی که بر بستر اینترنت بودند، کمترین زیان از کرونا به آن ها تحمیل شد. اشرفی همچنین از سرمایه گذاری قابل توجه اجرا شده توسط ایرانسل در استان خراسان رضوی برای توسعۀ زیرساخت های ارتباطی، تشکر کرد.

سایت 5G ایرانسل در دانشگاه فردوسی مشهد که هفتمین سایت تجاری نسل پنج ایرانسل است، پس از سایت 5G ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس، دومین سایت 5G ایران در یک مرکز دانشگاهی است. ایرانسل، اولین ارائه دهندۀ 5G ایران، با برنامه ریزی جامع نگر در راه اندازی سایت های نسل پنج تلفن همراه، مراکز پژوهشی و دانشگاهی، از جمله پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه تربیت مدرس تهران و دانشگاه فردوسی مشهد را برای نصب و راه اندازی سه سایت 5G خود برگزیده تا امکان بهره مندی جامعۀ علمی و دانشگاهی از آخرین نسل ارتباطات همراه فراهم شود و در عین حال، در برخی مراکز عمومی مانند بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، محوطۀ باز شهرداری شیراز و ساحل نیلگون خلیج فارس در جزیرۀ کیش نیز، سریع ترین اینترنت همراه را در معرض استفادۀ عموم مردم قرار داده است.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در سالی که آخرین روز های آن سپری می شود، توانست با راه اندازی نخستین سایت تجاری 5G ایران در اول مردادماه، هشت ماه یکه تاز ارائۀ خدمات نسل پنج تلفن همراه در ایران باشد و هم اکنون نیز دارای بیشترین تعداد سایت تجاری 5G در ایران است. ایرانسل در عین حال، مطالعه روی نسل ششم تلفن همراه (6G) را نیز با تکیه بر تقویت و توسعۀ دانش بومی، از سال 1398 آغاز و در این زمینه همکاری خود را با مراکز معتبر دانشگاهی کلید زده است.

ایرانسل از سال 1395، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی آغاز کرد و توانست در سال 1396، نخستین بار در ایران، نمونه ای از شبکۀ کامل 5G را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آزمایش کند.

نخستین سایت تجاری 5G ایران، اول مرداد ماه 1399، توسط ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد. این سایت توسط رئیس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین افتتاح شد.

هفتم مرداد 1399، دومین سایت تجاری نسل پنج ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و 21 آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری 5G ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، 28 بهمن ماه 1399، با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه 1399، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.

ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه 19 اسفند ماه 1399، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، در این جزیره افتتاح شده بود.

هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل امروز در مشهد مقدس درحالی مورد بهره برداری قرار گرفت که ایرانسل به عنوان اولین اپراتور ارائه دهندۀ 5G در ایران، همانطور که اولین سایت 5G ایران را در اول مردادماه امسال راه اندازی کرد، در آخرین روز های این سال، آخرین سایت 5G ایران را در مشهد مقدس، شهر بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع)، افتتاح کرد. در این مراسم، همچون مراسم های افتتاح سایت های تجاری 5G قبلی ایرانسل، کاربرد های فناوری نسل پنجم تلفن همراه، به حاضران در مراسم و بینندگان آنلاین، ارائه شد و حاضران توانستند با مشاهدۀ پخش آنلاین ویدیوی 4K بر بستر شبکۀ 5G ایرانسل در شرایط کاملاً واقعی و مقایسۀ آن با بستر 4G، بخشی از کاربرد های شبکۀ واقعی 5G را از نزدیک لمس کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1635

به "دفتر افتتاح سایت های 5G سال 99، در مشهد مقدس بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر افتتاح سایت های 5G سال 99، در مشهد مقدس بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید