درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند خبرنگاران

به گزارش مجله گرافیک، درگیری های خشونت بار انتخاباتی در ایالت بنگال غربی هند دست کم 9 کشته و زخمی برجای گذاشت.

درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از الجزیره، در تیراندازی نیروهای امنیتی هند به سوی گروهی از رأی دهندگان در ایالت بنگال غربی دست کم پنج تن کشته شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مأمور بلندپایه پلیس هند اظهار داشت که روز شنبه در یک حوزه رأی گیری در بخش کوچ بهار نیروهای امنیتی در مواجهه با گروهی از رأی دهندگان آغاز به تیراندازی کردند که در این تیراندازی، چهار تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

این مأمور پلیس جزئیات بیشتری در مورد علت وقوع این درگیریها ارائه نکرد.

در یک حادثه جداگانه، مردان مسلح ناشناس در یک حوزه رأی گیری دیگر در همان بخش، به سوی رأی دهندگان تیراندازی کردند که در پی آن، یک تن کشته شد. نیروهای پلیس در حال انجام تحقیقات پیرامون این حادثه هستند.

گفتنی است که انتخابات محلی در بنگال غربی، چهارمین ایالت پرجمعیت هند با 90 میلیون نفر جمعیت، در هشت مرحله در حال برگزاری است. این در حالی است که انتخابات در چهار ایالت هند و یک منطقه مشترک المنافع اواخر ماه مارس آغاز شد و ظرف یک ماه گسترش یافت. نتایج انتخابات قرار است دوم ماه مه اعلام شود.

گفته می شود ترتیبات امنیتی سختگیرانه ای برای برگزاری این انتخابات اتخاذ شد و حدود 80 هزار نیروی امنیتی در 16 هزار حوزه رأی گیری در سرتاسر ایالت بنگال غربی مستقر شدند.

در این انتخابات حزب حاکم در این ایالت به نام کنگره ترینامول با حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر هند رقابت می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1684

به "درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید