خبرنگاران پمپئو در مذاکرات صلح طالبان و دولت افغانستان حاضر می شود

به گزارش مجله گرافیک، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا گفت که وزیر خارجه این کشور در دور جدید مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان که در قطر برگزار می گردد، حاضر می شود.

خبرنگاران پمپئو در مذاکرات صلح طالبان و دولت افغانستان حاضر می شود

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد آدینه بیان کرد که مایک پمپئو وزیر خارجه او در دور جدید مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان که روز شنبه در دوحه پایتخت قطر برگزار می گردد، شرکت خواهد نمود.

وزارت خارجه قطر پیشتر در بیانیه ای بیان کرد که دوحه میزبان مذاکرات صلح افغانستان خواهد بود که قرار است میان هیات دولت این کشور و گروه طالبان از 12 سبتامبر (22 شهریور) شروع گردد.

در این بیانیه آمده است: این مذاکرات مستقیم بین طیف های مختلف مردم افغانستان گامی جدی و مهم به سمت برقراری صلح پایدار در این کشور و به ویژه پس از امضای توافق صلح میان آمریکا و طالبان در شروع امسال میلادی به شمار می رود.

رییس جمهوری افغانستان نیز در این باره گفت: ما مقدمات لازم را برای تحقق صلح در کشور فراهم کردیم و هیات ما آماده است که فردا راهی قطر گردد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در توئیتی از شروع مذاکرات صلح در افغانستان در روز شنبه آینده استقبال کرد و آن را بهترین فرصت برای انتها دادن به 40 سال جنگ و خونریزی دانست.

وی گفت: فرایند سیاسی که افغان ها آن را پیش می برند تنها راه برای برقراری صلح دائم است.

هفته گذشته تیم مذاکره کننده طالبان برای شرکت در مذاکرات با دولت افغانستان وارد قطر شدند. تیم طالبان در حالی روز شنبه وارد دوحه شد که پیش از آن به پاکستان سفر نموده و در اسلام آباد در خصوص فرآیند صلح با دولت به گفت وگو پرداخته بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1317

به "خبرنگاران پمپئو در مذاکرات صلح طالبان و دولت افغانستان حاضر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پمپئو در مذاکرات صلح طالبان و دولت افغانستان حاضر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید