حمیدرضا صدر درگذشت

به گزارش مجله گرافیک، دختر حمیدرضا صدر با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرام این منتقد سینما و مفسر فوتبال، از درگذشت او خبر داد.

حمیدرضا صدر درگذشت

حمیدرضا صدر که در سال های اخیر با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کرد، بامداد جمعه 25 تیر ماه دار فانی را وداع گفت. چند روز پیش، خانواده او از وخامت حال این چهره فرهنگی - ورزشی و توقف فرایند شیمی درمانی خبر داده بودند.

حمیدرضا صدر متولد 28 اسفند سال 1334 در محلات از توابع استان مرکزی بود.

وی پیش از حضور در تلویزیون به نام کارشناس فوتبال، به نام منتقد فیلم فعالیت می کرد و به نگارش مقاله هایی در نشریات سینمایی می پرداخت. مرحوم صدر سابقه روزنامه نگاری را هم داشت.

وی در رشته برنامه ریزی شهری تحصیل کرد و در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و مدرک دکترای خود را از دانشگاه لیدز در بریتانیا دریافت کرد. مرحوم صدر فعالیت حرفه ای خود را سالهاست که در عرصه نقد سینما آغاز کرده و از جمله افرادی بود که به تحلیل سینمای شرق و همچنین سینمای جهان می پرداخت.

وی همچنین در ماهنامه سینمایی فیلم به تحلیل فیلم های سینمای جهان می پرداخت و همچنین در جشنواره فیلم لندن هم شناخته شده است.

مرحوم صدر زمانی به نام منتقد فوتبال در تلویزیون حاضر شد و بسیار مورد توجه قرار گرفته و او در برنامه آنسوی نیمکت به نام کارشناس حضور داشت و همچنین از جمله آثار دیگر او می توان به حضور او در مستند تاریخچه شهراورد اشاره کرد که در این مستند به نام کارشناس حضور داشت.

درآم دی ب ر ت اری خ س ی اس ی س ی ن م ای ای ران، پسری روی سکوها: وقایع نگاری چهار دهه ای فوتبال ایرانی، نیمکت داغ: از حشمت مهاجرانی تا الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو، تو در قاهره خواهی مرد، سیصد و بیست و پنج، پیراهن های همیشه مردان فوتبال: تک نگاری ها و روزی روزگاری فوتبال از جمله اثار مرحوم صدر هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1825

به "حمیدرضا صدر درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمیدرضا صدر درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید