حاشیه های جشنواره تأتر بدون استقبال تماشاگران

به گزارش مجله گرافیک، یکشنبه 2 بهمن چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دومین روز برگزاری خود را سپری کرد.

حاشیه های جشنواره تأتر بدون استقبال تماشاگران

به گزارش مهر، در این روز آثار مختلف در بخش های بین الملل، مسابقه صحنه ای ایران و تئاتر خیابانی اجرا شدند.

خبری از اورژانس در کاخ جشنواره نیست

دومین روز از جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر سپری شد، ولی بر خلاف دوره های گذشته نیرو های اورژانس در محل مجموعه تئاتر شهر مستقر نیستند. این در حالی است که مجموعه تئاتر شهر به عنوان اصلی ترین میزبان جشنواره تئاتر فجر، بیشترین گروه های تئاتری، مخاطبان و برنامه های تلویزیونی و رادیویی را پذیراست و از این رو حضور تیم اورژانس در مجموعه لازم است.

موضوع تکراری حضور وزیر ارشاد در جشنواره بدون اطلاع رسانی!

یکی از موضوعات تکراری در دوره های اخیر جشنواره تئاتر فجر که دوره چهل و یکم نیز از این امر مستثنی نیست، حضور بی خبر و به نوعی پنهانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره است. روابط عمومی جشنواره و ستاد برگزاری درباره حضور وزیر به اصحاب رسانه ها اطلاع رسانی نمی نمایند و خبرنگاران باید خودشان از این امر آگاه شوند و خودشان شرایط را برای پرسیدن یک یا 2 سؤال از وزیر فراهم نمایند.

این اتفاق در جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر نیز رخ داد و معلوم نیست چرا مدیران اداره کل هنر های نمایشی و جشنواره تئاتر فجر سعی در بهبود این شرایط و اطلاع رسانی مناسب به اصحاب رسانه و فراهم کردن شرایط شایسته برای خبرنگاران جهت مصاحبه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند.

هنوز تنور حضور مخاطبان جشنواره گرم نشده است

با گذشت دومین روز از چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هنوز تنور حضور مخاطبان در سالن های میزبان جشنواره چهل و یکم گرم نشده است. طی 2 روز سپری شده از جشنواره بیشتر سالن های میزبان اجراها، با استقبال قابل قبول مخاطبان همراه نبودند و مخاطبانی که به تماشای آثار نشستند ظرفیت کمی از صندلی ها را به خود اختصاص دادند.

جابجایی اجرای تماشاخانه ایرانشهر نسبت به جدول جشنواره

روز یکشنبه 2 بهمن و در دومین روز چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، طبق جدول اجرا ها که به وسیله ستاد جشنواره منتشر شده است، قرار بود سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر میزبان اجرای نمایش هی می خوابم، خوابتو می بینم نوشته محمود خرم آزادی و کارگردانی رضا بهنامی از تهران باشد. این نمایش باید طبق جدول با مدت زمان 70 دقیقه در 2 نوبت 18 و 20:30 اجرا می شد.

اما با مراجعه به تماشاخانه ایرانشهر، در ورودی سالن سمندریان پوستر نمایش مادرم زری، سر زا رفت نوشته محمود خرم آزادی و کارگردانی رضا بهنامی نصب شده بود و در واقع این نمایش در سالن اجرا شد.

در حالیکه طبق جدول منتشر شده از سوی ستاد جشنواره، نمایش مادرم زری سر زا رفت نوشته محمود خرم آزادی و با کارگردانی داود پارسا از گچساران است که طبق جدول قرار است روز چهارشنبه 5 بهمن در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود.

چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری کوروش زارعی از 25 دی تا 11 بهمن برگزار می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2299

به "حاشیه های جشنواره تأتر بدون استقبال تماشاگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه های جشنواره تأتر بدون استقبال تماشاگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید