جریمه 2 برابری مالکان در صورت عدم ثبت نام در سامانه املاک

به گزارش مجله گرافیک، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افرادی که اطلاعات مالکیتی و سکونتی خود را در مهلت مقرر در سامانه املاک و اسناد ثبت نکرده یا غلط ثبت نمایند، مشمول جرایم 2 برابری می شوند.

جریمه 2 برابری مالکان در صورت عدم ثبت نام در سامانه املاک

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمود محمودزاده امروز (سه شنبه) درباره سرنوشت افرادی که اطلاعات مالکیتی و سکونتی خود را در سامانه املاک و اسناد ثبت نمی نمایند، گفت: در قانون مالیات های مستقیم قانونگذار برای افرادی که اطلاعات خود را غلط، نیمه تمام یا پراکنده ثبت نمایند جرایمی در نظر گرفته است و حتی این افراد مشمول پرداخت جرایم و مالیات های تا 2 برابری می شوند.

وی گفت: اقدام اخیر دولت در راستای شفاف شدن شرایط مسکن کشور و برنامه ریزی دقیق برای گروه های هدف است و کار اضافه ای با هدف خاصی انجام نمی گردد، بر این اساس به همه مالکان و مستاجران توصیه می کنیم بدون در نظر دریافت شایعات اقدام به ثبت نام در سامانه نمایند.

این مقام مسوول بیان داشت: توصیه دوم ما این است که مالکان متن قانون که در سامانه آورده شده است را بخوانند تا از جدیت این موضوع آگاه شده و دلیل اصلی ثبت نام که شفافیت وضع مسکن در کشور است را درک نمایند.

به گزارش ایرنا، ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خانوارها در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir از روز پنجشنبه 19 فروردین شروع شده است.

بر اساس قانون، هم زمان با انتها مهلت خوداظهاری موضوع تبصره (1) این ماده، دستگاه های اجرایی مکلفند خدمات خود از قبیل افتتاح حساب بانکی و صدور دسته چک، خدمات ناشی از اعمال سیاست های حمایتی، یارانه ای و یاری معیشتی، تعویض پلاک خودرو، فروش انشعاب آب، برق، تلفن و گازطبیعی، ارسال اسناد و مدارک مانند گواهینامه، گذرنامه، مدارک خودرو، اخطاریه، ابلاغیه، ثبت نام مدارس در منطقه محل اقامت، استحقاق دریافت خوابگاه دانشجویی و امثال آن را فقط با اخذ کدملی و براساس کدپستی یا توضیح نشانی یکتای درج شده مربوط به اقامتگاه اصلی آنان در سامانه املاک و اسکان کشور ارائه نمایند.

همچنین حداکثر در مدت 6 ماه پس از لازم الاجرا شدن این تبصره، همه ارائه دهندگان خدمات عمومی از قبیل آب و فاضلاب، برق، گاز و تلفن مکلفند قبوض مصرفی را بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه املاک و اسکان کشور، مطابق با کدپستی یا نشانی یکتا و به نام مالک یا بهره بردار صادر نمایند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1701

به "جریمه 2 برابری مالکان در صورت عدم ثبت نام در سامانه املاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 2 برابری مالکان در صورت عدم ثبت نام در سامانه املاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید