جدی: وزارت صمت به جای ورود به موضوع افزایش تیراژ تولید، شرایط رقابتی شدن بازار خودرو را فراهم کند

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران - عضو کمیسیون نصایع و معادن مجلس معتقد است وزیر صمت باید طی چند ماه برنامه خود را برای خروج از خودروسازی و رقابتی کردن این حوزه به کمیسیون ارائه دهد و برنامه افزایش تیراژ تولید و ارتقا کیفیت باید از سوی خودروسازان تدوین و اجرایی شود.

جدی: وزارت صمت به جای ورود به موضوع افزایش تیراژ تولید، شرایط رقابتی شدن بازار خودرو را فراهم کند

علی جدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش نظارتی وزارت صمت بر صنعت خودروسازی، گفت: در جلسه ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس داشتیم بر این موضوع تاکید شد که وزارت صمت نباید به موضوع تولید خودرو به صورت عملی ورود کند در واقع نباید آنچه پیش از این انجام می گرفت، دوباره تکرار شود.

کننده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت صمت باید تنها در جایگاه ناظر قرار گیرد، افزود: متاسفانه بدنه وزارت صمت با تدوین برنامه های خود روز به روز بیشتر به حوزه تولید ورود می کند و وزیر نیز به این سمت هدایت می شود.

وی ادامه داد: دولت باید تصدی گری در خودروسازی را رها کرده و این حوزه را به بخش خصوصی واگذار کند تا شرایط رقابتی شدن فراهم شود زیرا براساس تجربه 40 سال گذشته با حضور دولت در صنعت خودروسازی نه تنها شرایط بهتر نشده بلکه روز به روز بدتر نیز شده است.

جدی شرح داد: زمانیکه وزیر صمت برنامه وزارتخانه متبوعش را برای افزایش تیراژ تولید در کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کرد، ما مطرح کردیم که دولت نباید به این موضوع ورود کند و خودروسازان باید برنامه افزایش تیراژ تولید را کلید زده و اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است خودروسازی ها به حیات خلوت برخی افراد تبدیل شده باشد بنابراین آن ها در تلاش اند دخالت خود در خودروسازی ها را از دست ندهند، افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید دارد که وزیر صمت باید طی چند ماه برنامه خود را برای خروج از خودروسازی و رقابتی کردن این حوزه به کمیسیون ارائه دهد و برنامه افزایش تیراژ تولید و ارتقا کیفیت باید از سوی خودروسازان تدوین و اجرایی شود.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2160

به "جدی: وزارت صمت به جای ورود به موضوع افزایش تیراژ تولید، شرایط رقابتی شدن بازار خودرو را فراهم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدی: وزارت صمت به جای ورود به موضوع افزایش تیراژ تولید، شرایط رقابتی شدن بازار خودرو را فراهم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید