فراوری داروی درمان آرتروز با زهر عقرب!

به گزارش مجله گرافیک، بعضی مخلوقات به شدت سمی مانند مار، عقرب و رتیل می توانند به درمان بسیاری از بیماری ها یاری نمایند و حالا معین شده زهر عقرب دارای پروتئینی برای مداوای آرتروز است.

فراوری داروی درمان آرتروز با زهر عقرب!

به گزارش مجله گرافیک از فارس، محققان مرکز تحقیقاتی فرد هاچینسون از شناسایی پروتئینی خاص در زهر عقرب خبر داده اند که می تواند در آینده برای فراوری داروهای درمان آرتروز به کار رود.

در حال حاضر داروهایی برای درمان دردهای بیماران مبتلا به آرتروز در بازار وجود دارد، اما تمامی این داروها دارای عوارض جانبی هستند و لذا مشکلاتی را برای بیماران ایجاد می نمایند و به عنوان مثال موجب افزایش فشار خون یا چاقی می شوند. همچنین این داروها مدیریت شرایط را برای بیماران مبتلا به دیابت دشوارتر می نمایند.

از همین رو بیماران مبتلا به آرتروز باید از داروهایی استفاده نمایند که عوارض جانبی تازه ای را برای آنها ایجاد ننمایند و سلامتشان را بیشتر به خطر نیندازند. استفاده از پروتئین زهر عقرب برای فراوری داروی ضدآرتروز می تواند به حل این مشکل یاری کند.

پیش از این هم خواص درمانی زهر عقرب برای پزشکان شناخته شده بود، اما این اولین بار است که پروتئینی بدون عوارض جانبی در زهر عقرب برای درمان آرتروز شناسایی می گردد. محققان فعلا در حال مطالعه نحوه رفتار این پروتئین در بدن موش ها هستند و بعد از تکمیل آزمایش های خود امیدوارند بتوانند این روش درمانی را بر روی موش ها نیز آزمایش نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 931

به "فراوری داروی درمان آرتروز با زهر عقرب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری داروی درمان آرتروز با زهر عقرب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید