تغذیه روزهای کرونایی چگونه باشد ، کدام مکمل را مصرف کنیم

به گزارش مجله گرافیک، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در ارتباط با تغذیه و رژیم غذایی در روزهای کرونایی، توضیحاتی ارائه داد.

تغذیه روزهای کرونایی چگونه باشد ، کدام مکمل را مصرف کنیم

به گزارش خبرنگاران از مهر، شیما جزایری با عنوان این مطلب که بحران کووید 19 شرایط گرسنگی را در جهان بدتر کرده است، گفت: خیلی از مردم جهان به دلیل همه گیری ویروس کرونا، امنیت غذایی ندارند. علاوه بر این تغذیه سالم در پیشگیری، درمان و کنترل بیماری ها خیلی اهمیت دارد، عوارض کووید 19 در افرادی که سوءتغذیه یا کمبود تغذیه دارند، شدیدتر است.

وی در پاسخ به این سوال که تغذیه سالم چه ویژگی های باید داشته باشد، گفت: اولین اصل در تغذیه سالم کفایت است، یعنی از همه گروه های اصلی غذایی به اندازه کافی باید استفاده شود. گروه های اصلی غذایی شامل نان و غلات، میوه ها و سبزی ها، شیر و لبنیات و همچنین مواد پروتئینی، حبوبات و مغزها هستند.

جزایری ادامه داد: اصل بعدی تعادل است، مصرف قند و شکر، چربی های مضر و نمک را باید کم کنیم. تناسب در مصرف مواد غذایی و تنوع از دیگر ویژگی های رژیم غذایی سالم هستند. همچنین توجه به انرژی دریافتی و کنترل وزن و پیشگیری و درمان چاقی نیز بسیار مهم است.

این دکترای تغذیه، در مصرف مکمل های غذایی گفت: اگر غذای ما به اندازه کافی باشد، معمولاً نیازی به مکمل ها نداریم، به جز چند استثنا. یکی از آنها ویتامین D است، چون اصولاً میزان ویتامین D در منابع غذایی کم است بنابراین توصیه می کنیم که این مکمل را همه مصرف کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1392

به "تغذیه روزهای کرونایی چگونه باشد ، کدام مکمل را مصرف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغذیه روزهای کرونایی چگونه باشد ، کدام مکمل را مصرف کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید