تعمیر آیفون های اپل به وسیله مشتریان ممکن شد

به گزارش مجله گرافیک، شرکت اپل خاطرنشان کرد که کاربران می توانند به قطعات و ابزار های اصلی اپل برای تعمیرات خانگی دسترسی داشته باشند.

تعمیر آیفون های اپل به وسیله مشتریان ممکن شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، اپل اکنون به بعضی از مشتریانش اجازه می دهد تا آیفون های شان را خودشان تعمیر نمایند. این در حالی است که پیش از این هیچکس به جز تکنسین های تایید شده اپل حق کار با قطعات و نرم افزار اختصاصی این شرکت را نداشت. این شرکت فناوری آمریکایی، با یک تغییر رویه جدی در روز چهارشنبه اعلام نمود که کاربران می توانند به قطعات و ابزار های اصلی اپل برای تعمیرات خانگی در دو مدل تازه آیفون و در نهایت بعضی از رایانه های مک دسترسی داشته باشند.

این تغییر رویه، بازتابی از استقبال جو بایدن از جنبش حق تعمیر است که موارد زیادی از تلفن های هوشمند گرفته تا ماشین ها و تراکتور ها را شامل می گردد. رویه سابق به طور فزاینده ای تعمیر محصولات را سخت و پرهزینه می کرد.

اپل اعلام نمود که اوایل سال آینده یک فروشگاه آنلاین برای تعمیرات به صورت شخصی راه اندازی خواهد نمود که دارای بیش از 200 قطعه و ابزار جداگانه برای انجام رایج ترین نوع تعمیرات در آیفون 12 یا آیفون 13 خواهد بود. با وجود مخالفت های سابق اپل به علت نگرانی های امنیتی و ایمنی، مانند تعویض باتری معیوب که می تواند به دستگاه آسیب برساند، اکنون انجام تعمیرات صفحه نمایش، باتری ها و صفحه نمایش ها از سوی خود کاربران گوشی های آیفون قابل انجام است.

مورین ماهونی، تحلیلگر ارشد سیاست در این باره می گوید که اقدام اپل برای مصرف نمایندگان خبر خوشایندی است و نشان می دهد که استاندارد هایی مشابه باید برای سایر لوازم الکترونیکی اعمال گردد. دولت بایدن به همراه کمیسیون تجارت فدرال و قانونگذاران ایالتی در پی تغییرات نظارتی است که تعمیر دستگاه های خراب را برای آمریکایی ها آسان تر می نماید.

اپل از روش قفل کردن نرم افزار خود به گونه ای استفاده می نماید که قطعات روی یک دستگاه خاص رمزگذاری شوند. موضوعی که این شرکت را به هدفی برای هواداران حق تعمیر تبدیل می نماید. بعضی از اقدامات برای تعمیر گوشی آیفون مانند جایگزینی صفحه اصلی شکسته با صفحه ای که به وسیله شخص ثالث ساخته شده این دستگاه ها را غیرقابل استفاده نموده است.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2014

به "تعمیر آیفون های اپل به وسیله مشتریان ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعمیر آیفون های اپل به وسیله مشتریان ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید