بیداد فقر در میان کارگران انگلیسی

به گزارش مجله گرافیک به نقل از ایندیپندنت، گزارش اخیر کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا حاکی از آن است که در طول سال گذشته، از هر پنج کارگر یا کارمند، یک نفر به دلیل فقر یک وعده غذای روزانه اش را حذف نموده است.

بیداد فقر در میان کارگران انگلیسی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

دو سال پیش، اما، از هر هشت کارگر یا کارمند یک نفرشان به دلیل نداشتن عایدی کافی گرسنگی کشیده بود.

در امسال، تقریبا یک پنجم کارگران گفته اند در ماه های سرما استطاعت استفاده از بخاری را نداشته اند، و بازهم یک پنجم آن ها برای پرداخت صورتحساب ها، وسایل خصوصی شان را فروخته یا گرو گذاشته اند.

30 درصد از 2700 کارگر و کارمندی که در این پژوهش شرکت داشته اند، گفته اند قادر به پرداخت یک صورتحساب غیرمنتظره 500 پوندی نیستند که نسبت به 24 درصد در سال 2017 ، افزایش نشان می دهد.

دو پنجم کارگران و کارمندانی که در این پژوهش شرکت نموده اند گفته اند بزرگترین نگرانی شان در خصوص کار این است که دستمزدهای شان کفاف هزینه های زندگی را نمی دهد. یک در ده نفرشان می گویند توانایی پرداخت به موقع اجاره خانه یا اقساط وام مسکن شان را نداشته اند.

به گفته کنگره اتحادیه های کارگری، این آمار نمادی است از ترکیب زهرآلود مشاغل متزلزل، دستمزد کم و رشد اندک آن که به سطح زندگی میلیون ها بریتانیایی لطمه زده است.

فرانسیس اُگرِیدی، دبیر کل این نهاد انگشت مذمت را به سوی بوریس جانسون نشانه رفته که به گفته او در این مورد اقدام ننموده است.

خانم اُگریدی می گوید: هر نخست وزیر مسئولی به فوریت به بحران هزینه زندگی در بریتانیا رسیدگی می کرد.

اما بوریس جانسون در عوض، تهدید می نماید که با فشار برای یک برگزیت بدون توافق (با اتحادیه اروپا) اوضاع را از این هم وخیم تر خواهد نمود.

او باید با منتفی کردن احتمال برگزیت بدون توافق دست از بازی با زندگی مردم بردارد.

هفته گذشته، سازمان خیریه استِپ چِنج گفت که ظرف شش ماه گذشته، به گونه ای بی سابقه تعداد 331 هزار درخواست یاری دریافت نموده است. در میان این تماس های تلفنی، افراد نگرانی بوده اند که به دلیل کاهش دستمزد، بیماری یا اتکاء به کارت های اعتباری برای هزینه زندگی روزمره، قادر به پرداخت بدهی هایشان نبوده اند.

در تحلیلی که کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا در اوایل ماه جاری منتشر کرد آمده است که حد متوسط بدهی یک خانوار در نخستین سه ماهه سال 2019 در مرز 15880 پوند قرار گرفته که نسبت به سال گذشته در این زمان 1160 پوند افزایش یافته است.

خانم اُگریدی اضافه نمود: داشتن شغل باید به معنی آن باشد که می توانید یک زندگی محترمانه برای خانواده تان فراهم کنید.

اما پس از ده سال دستمزد پایین، بالا رفتن ناامنی شغلی وکاهش در خدمات دولتی، میلیون ها کارگر و کارمند برای تامین احتیاجات اولیه خود در زحمت هستند.

مارگرت گرین وود، سخنگوی حزب اقلیت کارگر در امور بازنشستگی و کار، می گوید این گزارش مدرکی زشت از واقعیتی است که میلیون ها کارگر با دستمزدهای پایین با آن روبرو هستند.

او گفت: خانواده ها با این گزینه های غیرممکن روبروهستند که باید میان غذا، گرم کردن خانه یا اجاره خانه یکی را انتخاب نمایند. بوریس جانسون در عوض رسیدگی به دستمزدهای کم و مشاغل متزلزل، تهدید می نماید که یک برگزیت بدون توافق (با اتحادیه اروپا) پیامدی فاجعه بار بر فرصت های شغلی و سطح زندگی خواهد داشت.

در هفته ای که گذشت، جان مک دانِل، سخنگوی حزب اقلیت کارگر در اموردارایی، از یک رشته سیاست های حزب پرده برداشت که هدف آن بهبود شرایط زندگی کارگران و کارمندان در بریتانیاست. او وعده داد که یک دولت کارگر ساعات کار درهفته را به 32 ساعت کاهش خواهد داد، حداقل دستمزد را تا دستکم 10 پوند در ساعت افزایش می دهد، قراردادهای کاری مبتنی بر پرداخت های پراکنده برای کار ساعتی بدون تعهد از طرف کارفرما را منع نموده و به تمام کارگران و کارمندان از روز نخست کار، حقوق کامل کارمندی اعطاء خواهد نمود.

او گفت به کار برای زندگی، نه زندگی برای کار اعتقاد دارد.

حال چشم ها به کنفرانس سالیانه حزب محافظه کار دوخته شده که قرار است از امروز شروع گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 405

به "بیداد فقر در میان کارگران انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیداد فقر در میان کارگران انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید