بزرگ ترین فولکس قورباغه ای دنیا حتی از هامر هم بزرگ تر است، عکس

به گزارش مجله گرافیک، گجت نیوز نوشت: پدر و پسری خلاق دست به ساخت بزرگ ترین فولکس قورباغه ای دنیا زده اند. این فولکس واگن بیتل غول پیکر حتی مجهز به پیشرانه خودروهای عضلانی است!

بزرگ ترین فولکس قورباغه ای دنیا حتی از هامر هم بزرگ تر است، عکس

فولکس واگن بیتل یا همان فولکس قورباغه ای معروف در ایران را اگر فقط یک بار در خیابان دیده باشید، متوجه شده اید که در برابر هر خودرو دیگری عملاً مثل یک کوتوله به نظر می رسد. با این حال، پدر و پسری از شهر گاردنا در استان کالیفرنیای آمریکا تصمیم گرفته اند با ساخت بزرگ ترین فولکس قورباغه ای جهان، بازی را عوض نمایند. در واقع خودرویی که اسکات تاپر و پدرش ساخته اند حتی از خودرو درشت هیکلی مثل هامر بزرگ تر است، اما در عین حال با نسخه اصلی خود مو نمی زند!

بزرگ ترین فولکس قورباغه ای با شاسی و پیشرانه دوج و امکانات رفاهی به روز

بزرگ ترین فولکس قورباغه ای که حشره گنده نام دارد، در ابتدا قرار بود 50 درصد بزرگ تر از نسخه اصلی بیتل باشد. با این حال، از آنجا که مقررات کالیفرنیا دست و پای این پدر و پسر را می بست، دست آخر تصمیم گرفتند ابعاد 40 درصد بزرگ تر را برای این ساخته عجیب خود در نظر بگیرند. آن ها در وهله اول با اسکن فولکس واگن بیتل کابریولت مدل 1959 خود، قسمت به قسمت آن را به صورت دیجیتالی در آوردند. بعد از آن هم برای اینکه آن را 40 درصد بزرگ تر از قبل نمایند، کل اجزا را پیاده کردند. مرحله بعد، ساخت قالب ها با استفاده از داده های کامپیوتر بود و در نهایت اجزا و پنل ها را تک به تک با ابعاد بزرگ تر ساختند.

درحالی که بیتل اصلی کمتر از 4 هزار میلی متر طول دارد، این پدر و پسر برای ساخت بزرگ ترین فولکس قورباغه ای جهان از شاسی نردبانی یک تراک دوج استفاده نموده اند. آن ها بعلاوه پیشرانه 5.7 لیتری همی V8 پیکاپ دوج به همراه سیستم دیفرانسیل عقب را در این فولکس واگن بیتل بزرگ الجثه به کار گرفته اند. البته هرچند برای قوای محرکه این فولکس موتوری مختص به خودروهای عضلانی انتخاب شده، در فضای داخلی آن پایبندی به نسخه اصلی این خودرو آلمانی کلاسیک فراموش نشده است.

جالب است که اسکات تاپر و پدرش بزرگ ترین فولکس قورباغه ای جهان را برای استفاده روزانه ساخته اند، نه برای به رخ کشیدن در نمایشگاه ها. به همین علت، در آن می توان امکانات رفاهی ضروری مثل تهویه هوا، فرمان برقی، تهویه صندلی ها، قفل های درب برقی و شیشه های برقی را پیدا کرد؛ البته کلیدهای شیشه ها پنهان شده اند تا به نمای کابین آسیبی نزنند. مهم تر از این ها، محفظه ای برای چندین آمپر و کنترل متعلق به دوج در کابین قرار گرفته است که با فشردن دکمه ای، از زیر داشبورد پایین می آید. زمانی هم که بعد از پارک خودرو دیگر نیازی به آن نباشد، دوباره به جای خود بر می گردد تا همچنان همان حال و هوای قدیمی کابین حفظ گردد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2318

به "بزرگ ترین فولکس قورباغه ای دنیا حتی از هامر هم بزرگ تر است، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین فولکس قورباغه ای دنیا حتی از هامر هم بزرگ تر است، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید