با شهر دیدنی پورتو

به گزارش مجله گرافیک، پرتو شهری ست که در حاشیه اقیانوس اطلس قرار گرفته و نامش با داشتن منظره ها طبیعی استثنایی و جاذبه های منحصربه فرد در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کوچه پس کوچه های هزار تو و خیابان های سنگفرش شده شهر پورتو شما را به سفری هیجان انگیز در دل تاریخ کشور پرتغال خواهد برد. پس اگر مسافر کشور پرتغال هستید برای به ثبت رساندن لحظات فراموش نشدنی بازدید از پرتو را در برنامه های خود قرار دهید. در ادامه جاذبه های پرتو، یکی از زیباترین شهرهای قاره اروپا را معرفی نموده ایم.

با شهر دیدنی پورتو

پرتغال، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، نروژ و غیره! وقتی مقصد باشد انتخاب یکی از این مقاصد برای گذراندن تعطیلات سخت خواهد بود چرا که هر گوشه این قاره زیبا جاذبه های منحصربه فرد خود را دارد که در نوع خود بی نظیرند. در اینجا اما می خواهیم با یکی از بکرترین و زیباترین منطقه ها اروپایی سفر کنیم. شهر پرتو در کشور پرتغال نهاده شده و توانسته نظر توریستان خوش ذوق را به سوی خود جذب کند. از سواحل رویایی گرفته تا بناهای چند صد ساله جاذبه های توریستی این شهر زیبای اروپایی را تشکیل می دهند.

پرتو کجاست؟

پرتو بعد از لیسبون بزرگترین و البته پرهوادارترین مقصد توریستی در پرتغال به شمار می رود. گوشه گوشه این شهر را جاذبه های توریستی احاطه نموده و وجود بنادر چهره پرتو را زیباتر نموده اند. این شهر در قسمت شمال غربی شهر پرتغال و در نزدیکی اقیانوس اطلس نهاده شده است. قدمت پرتو به 300 سال قبل از میلاد مسیح بازگشته و به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا محسوب می گردد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بخشی از نام کشور پرتغال از شهر پرتو گرفته شده است. بیشتر جاذبه های تاریخی این شهر به قرن 18 میلادی تعلق داشته و وجود خیابان های سنگ فرش شده به همراه خانه های رنگارنگ قدم زدن در پرتو را بسیار لذت بخش نموده اند. در ادامه با جاذبه های توریستی شهر پرتو آشنا می شویم.

انواع جاذبه های پورتو

پرتو یکی از مقاصد اصلی توریستان تور پرتغال به شمار می رود. قدمت چند صد ساله پرتو علتی بر آن شده تا بیشتر جاذبه های آن را بناهای تاریخی با معماری های منحصربه فرد تشکیل دهند. هر چند که تجملات و زرق و برق لیسبون بیش از بناهای تاریخی پرتو به چشم آمده اما زیبایی های این شهر نیز از دید توریستان مخفی نمانده و چند سالی ست که پرتو نیز در کنار لیسبون به یکی از شهرهای مورد بازدید کشور پرتغال تبدیل شده است.

خیابان روا سانتا کاترینا (Rua Santa Catarina)

در شهر پرتو قرار است حسابی خوش بگذرانید و چه بهتر اگر این اوقات خوش را با گشت و گذار در خیابان روا سانتا کاترینا آغاز کنید. خیابانی که مملو است از مراکز خرید متعدد که پاساژهای بزرگ و مغازه های محلی را شامل می گردد. پس چه هوادار اجناس برند باشید و چه قصد خرید صنایع دستی پرتغال را داشته باشید با گشتی در این خیابان دست خالی بر نخواهید گشت. البته خیابان روا سانتا کاترینا علاوه بر مراکز خرید متنوع به وسیله انواع رستوران ها و کافه های متعدد احاطه شده است. از این رو بعد از خرید می توانید با انواع غذاهای محلی پرتغالی، اروپایی یا بین المللی از خودتان پذیرایی کنید.

برج کلریگوس (Clerigos Tower)

کلیسای کلریگوس یک کلیسای باروک در شهر پورتو پرتغال است که برج ناقوس 75 متری آن از نقاط مختلف شهر قابل مشاهده بوده و یکی از بارزترین نمادهای شهر به شمار می رود. این برج در سال 1763 و به وسیله یک معمار ایتالیایی ساخته شد. علاوه بر معماری مجذوب کننده کلریگوس بالا رفتن از برج و دیدنی شهر پرتو از جاذبه های آن به شمار می رود؛ بنابراین اگر می خواهید تمام زیبایی های پرتو را در یک قاب ببینید بازدید از برج کلریگوس را در برنامه سفر خود قرار دهید. پیاده روی در خیابان های سنگ فرش شده اطراف برج نیز از دیگر تفریحاتی ست که خاطره به یادماندنی از سفر به پرتو را برایتان به یادگار خواهد گذاشت.

محله قدیمی ریبیرا (Cais da Ribeira)

همواره دیدن محله های قدیمی و تاریخی یک شهر از مجذوب کنندهترین بخش های هر سفر به شمار می رود. خوشبختانه پرتو با داشتن سابقه چند صد ساله توریستان را با خود به گشتی تاریخی در کوچه پس کوچه های شهر برده و محله قدیمی ریبرا بار این مسئولیت را بر دوش دارد. شما می توانید در خیابان های ریبرا قدم زده، در کافه های کنار رودخانه دورو در حالی که به رفت و آمد قایق ها نگاه می کنید یک فنجان قهوه تازه سرو نموده و حتی قایق سواری در رودخانه را تجربه نموده و منظره ها شهر را در یک قاب جداگانه به دیدن بنشینید. علاوه بر این برترین رستوران های پرتو را می توان در محله قدیمی ریبرا پیدا کرد. در این رستوران های غذاهای عالی و با کیفیت سرو می گردد.

کافه مجستیک (cafe Majestic)

شاید در نگاه اول نهاده شدن نام کافه در میان جاذبه های توریستی شهر پرتو کمی عجیب به نظر می رسد؛ اما این یک کافه معمولی نیست! معروفیت کافه مجستیک به علت طراحی داخلی منحصر به فرد نه فقط در کشور پرتغال بلکه در سراسر قاره اروپا پیچیده و بیشتر توریستان در طول اقامتشان در پرتو حتما سری هم به این کافه معروف می زنند. کافه مجستیک در سال های نه چندان دور محلی برای گردهمایی معروفترین شاعران و نویسندگان پرتغال به شمار می رفت. در حال حاضر نیز با نشستن در این کافه می توانید فضای ادبی و شاعرانه اش را احساس کنید. این کافه معروف علاوه بر فضای داخلی با صندلی هایی که در محوطه بیرون چیده شده اند از میهمانان خود پذیرایی می نماید.

کلیسای جامع پورتو (Se Cathedral)

در معرفی جاذبه های شهر پرتو به کلیسای جامع شهر می رسیم که یکی از ساختمان های معروف در پورتو پرتغال به شمار می رود. ساختمان اصلی کلیسا با معماری سبک رمانسک ساخته شد اما در طی سالیان متمادی با سبک های دیگر تغییر و مورد بازسازی نهاده شد. علاوه بر معماری باشکوه وجود یک محراب نقره ای از دیگر جاذبه های مهم درون کلیسا می باشد. به نقل از تاریخ پرتغالی ها یک هنرمند باهوش و خوش ذوق هنگام حمله نیروهای ناپلئون فرانسوی به شهر پرتو با نقاشی روی محراب را پوشانده و بدین ترتیب نیروهای ناپلئون هیچوقت پیروز به دیدن محراب نقره ای نشدند.

اسکله ریبرا (La Ribera Waterfront)

اسکله ریبرا را می توان پرهوادارترین جاذبه شهر پرتو دانست. کوچه پس کوچه های تو در تو، خیابان هایی به سبک قرون وسطی، قایق هایی که سبک سنتی پرتغالی دارند و خانه های رنگارنگ همه و همه در کنار یکدیگر نهاده شده و منطقه ای زیبا با منظره ها کارت پستالی به نام اسکله ریبرا را بوجود آورده اند. این اسکله نه فقط محلی برای دیدنی قایق ها بلکه منطقه تفریحی نیز به شمار می رود. رستوران های ریبرا برترین غذاهای دریایی را در منو خود دارند. بعلاوه توریستان می توانند هنگام سرو غذا چشم اندازی فوق العاده از اسکله و پرواز مرغان دریایی را پیش روی خود داشته باشند. نکته دیگر اینکه بیشتر جشن ها و تجمعات اهالی پورتو در اسکله ریبرا برگزار می گردد.

برترین زمان سفر به پورتو

پورتو با توجه به موقعیت مکانی خود آب و هوایی نسبتا معتدل در تمام فصول سال دارد. تابستان های این شهر نه خیلی گرم و زمستان هایش نیز خیلی سرد نیستند؛ اما با توجه به تفریحات آبی تابستان را می توان برترین زمان برای سفر به این شهر دانست. در این فصل می توانید همزمان از دیدن جاذبه های تاریخی و تفریحات آبی مانند شنا، قایق سواری و غیره لذت ببرید. البته نباید فراموش کرد که شهر پرتو در تابستان میزبان بیشترین تعداد توریست است و طبیعتا قیمت و رزرو هتل در این فصل بالاتر از سایر فصول می باشد. نکته آخر اینکه جهت رزرو تور اروپا و سفر به پرتغال می توانید با همکاران ما در واحد تورهای خارجی در ارتباط باشید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2249

به "با شهر دیدنی پورتو" امتیاز دهید

1 کاربر به "با شهر دیدنی پورتو" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شهر دیدنی پورتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید