باید از یونانی ها درباره خروج از منطقه یورو نظرخواهی گردد

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران: رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا تاکید نمود که قبل از خروج احتمالی یونان از منطقه یورو باید از مردم این کشور در این باره نظرخواهی گردد.

باید از یونانی ها درباره خروج از منطقه یورو نظرخواهی گردد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک، منفرد وبر از سیاستمداران حزب سوسیال مسیحی آلمان و رئیس فراکسیون حزب مردم در مجلس اروپا در تبادل نظر با روزنامه راینیشن پست آلمان به مسئله بحران یونان پرداخته و گفت: ما می توانیم دراین باره امید پیدا کنیم. آلکسیس تسیپراس نخست وزیر یونان اختیار عمل را در دست گرفته و به مبارزات قدرتی داخلی خاتمه می دهد.

وی در عین حال که از سازنده بودن مذاکرات یونان و اتحادیه اروپا برای حل مناقشات اطلاع داد همچنین گفت: تسیپراس مقالات زیادی ارائه داده و به اندازه کافی برنامه اعلام نموده است و اغلب ما را دلسرد نموده است. حالا ما در روزهای آینده به یک سیگنال واضح مجلس یونان احتیاج داریم که این وعده ها به واقعیت تبدیل گردد.

رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا اضافه نمود: تسیپراس باید نشان دهد که می تواند نیروهای دولت ائتلافی خود را یکپارچه نموده و در مجلس یک اکثریت را برای اجرای اصلاحات به دست آورد. بعد از آن ما می توانیم به یونان چشم اندازی برای آینده بدهیم که در آن با شایستگی رقابت بیشتر و پایداری، در طولانی مدت از بحران خارج گردد.

وبر در ادامه گفت: قبل از جدایی یونان از منطقه یورو باید از مردم سوال گردد. در صورتی که دولت و مجلس احساس مسئولیتی در این باره از خود نشان ندهند در این صورت باید یونانی ها در این باره تصمیم بگیرند که آیا در افراطی ترین حالت می خواهند منطقه یورو را ترک نمایند یا پیشبرد اقدامات اصلاحی را ترجیح می دهند.

این نماینده مجلس اروپا در پاسخ به این پرسش که آیا ما باید برای بسته نجات سومی برای یونان خود را آماده کنیم گفت: بعد از مناسبات تحریک آمیزی که ما اخیرا با یونان تجربه کردیم در حال حاضر مهم است که ما اعتمادهای تازه ای را کسب کنیم. در صورتی که ما آماده ایم با یونان جهت را ادامه دهیم بنابراین این بدین مفهوم است که باید بسته های کمکی دیگری برای این کشور در نظر بگیریم.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 386

به "باید از یونانی ها درباره خروج از منطقه یورو نظرخواهی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید از یونانی ها درباره خروج از منطقه یورو نظرخواهی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید