تور عمان ارزان قیمت: افتخاری: بازی برابر عمان سرنوشت ساز است، سطح رقابت ها بالاست

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، هشتمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا و دومین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان پسر آسیا با حضور 6 تیم از دوم فروردین ماه در تهران شروع و تا هشتم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

تور عمان ارزان قیمت: افتخاری: بازی برابر عمان سرنوشت ساز است، سطح رقابت ها بالاست

با تور عمان ارزان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

سید حسن افتخاری سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران بعد از برد سخت شاگردانش در برابر تیم ویتنام گفت: مسابقات ساحلی قهرمانی آسیا علی رغم اینکه همه فکر می نمایند تعداد تیم ها نسبت به دوره قبل کاهش یافته اما سطح رقابت ها بالاست. اگر تعداد تیم ها همان 12 تیم دوره قبل هم بودند با زهم چهار تیم ویتنام، ایران، عمان و قطر برترین تیم های مسابقات قهرمانی آسیا بودند.

وی اضافه کرد: هر چند تیم های چین تایپه، بحرین، تایلند هم همواره در زمره تیم های خوب قهرمانی آسیا هستند اما در نهایت معین نماینده عناوین قهرمانی و توزیع سهمیه ها بین همین چهار تیمی است که در ایران حاضر هستند.

وی در خصوص بازی سخت ایران برابر ویتنام هم گفت: ما توانستیم روز گذشته ویتنام را به راحتی ببریم این اتفاق در حالی افتاد که ویتنام قبللا تیم عمان را برده بود و ما برای اینکه بتوانیم شانس خود را برای صعود به رقابت های قهرمانی دنیا و تصاحب سکو بالا ببریم باید برنده این ملاقات می شدیم. از آن سو برای کسب سهمیه دنیای احتیاج به برد قاطع برابر عمان هستیم.

مسئول هندبال ساحلی ایران اعلام کرد: مسابقات نوجوانان قهرمانی آسیا هم با حضور 6 تیم از جمله اردن، پاکستان و قطر و ایران برگزار می گردد. ما روز گذشته برد خوبی برابر اردن داشتیم و امروز هم اگر با همین نتیجه بتوانیم قطر را ببریم قطعاً 70 درصد راه را برای رفتن به جام دنیای رفته ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد از عملکرد شاگردان خود در این رویداد رضایت دارید؟ هم گفت: به هر حال بازیکنان در هر ملاقاتی افت و خیز خودشان را دارند. بازیکنان ما قابلیست های بیشتری دارند اما در این رقابت ها استرس داشتند. ویتنام بازی برابر عمان را برده بود و همین مسئله باعث شد تا کار برای تیم ما سخت و سنگین گردد اما عملکرد خوب دروازه بان تیم ملی در نیمه سوم و ضربات پنالتی باعث شد تا تیم ما برنده این ملاقات باشد. برای ادامه مسابقات بازی برابر عمان بازی سرنوشت سازی برای ما خواهد بود و امیدوارم برنده این ملاقات باشیم.

افتخاری پیرامون شرایط صعود تیم ملی به رقابت های دنیای هم بیان داشت: قطعاً با برد برابر عمان 80 درصد راه طی شده است و در این صورت بازی برابر تیم قطر برای ما حکم فینال را دارد. امروز قطر با ویتنام بازی دارد معتقدم این بازی نیز سرنوشت ساز است اما قطر شانس بیشتری برای پیروزی دارد چرا که از نظر فیزیکی قد بازیکنان قطر بلندتر بوده و سیستم بازی این تیم روی فضا است. اگر ما هم عمان را شکست دهیم آن موقع بازی روز دوشنبه برای هر دو تیم حکم فینال را دارد و برنده قهرمان مسابقات و بازنده نایب قهرمان بوده و هر دوتیم نیز صاحب سهمیه دنیای می شوند.

وی ادامه داد: دو تیم اول هر دو بخش راهی مسابقات دنیای می شوند که قرار است تیرماه سال 1401 در جزیره کیف یونان برگزار گردد. تیم اول مسابقات نوجوانان هم به غیر از سهمیه دنیای سهمیه ورد گیم 2023 و مسابقات المپیک نوجوانان را کسب خواهد نمود. ما قبلاً دو بار در سالهای 2008 و 2018 در ملاقاتهای دنیای حاضر بودیم و این بار در صورت موفقیت برای سومین بار تجربه حضور در این رویداد را کسب خواهیم کرد.

بازیکنان در گفتگوهای خود اعلام کردند که فقط دو هفته برای تمرین وقت داشتند، علت این مقدار اردوی کم برای آماده سازی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا چه بوده است؟، مربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران در پاسخ به این پرسش گفت: این مسئله به چند عامل بستگی داشت. اول اینکه بازیکنان ما وابستگی زیادی به بازیهای سالنی و همین طور وابستگی اقتصادی به تیم های باشگاهی دارند و ما نمی توانستیم آنها را در اختیار بگیریم و این مسئله برای ما مشکل ساز بود چرا که باید با باشگاه ها بسازیم باشگاه ها برای حفظ بازیکنان برای فدراسیون اهمیت دارند. از آن سو لیگ ما هیچ وقت تا این زمان طول نمی کشید و مسابقات قهرمانی آسیا هم هیچ زمانی در فروردین نبود. همواره این رویداد در اردیبهشت یا خرداد برگزار می شد و این تغییر زمانی به همراه مسئله کرونا شرایط اردویی ما را بر هم زد.

وی در همین خصوص توضیح داد: زمان اردوی مفید ما در حقیقت 15 روز و یک زمان دو هفته ای بود. ولی چون بازیکنان از قبل باهم تمرین نموده بودند و آمادگی ذهنی و جسمی خوبی داشتند مسئله ای از این بابت برای ما پیش نیامد. البته ما در بحث نوجوانان مشکل نداشتیم چرا که این تیم دو سال است با هم تمرین می نمایند و به همین علت هم تیم شاخص نوجوانان در مسابقات ایران است.

لازم به ذکر است دو تیم برتر مسابقات بزرگسالان و نوجوانان جواز حضور در مسابقات دنیای هندبال ساحلی که در ماه ژوئن در یونان برگزار می گردد را کسب خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2132

به "تور عمان ارزان قیمت: افتخاری: بازی برابر عمان سرنوشت ساز است، سطح رقابت ها بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان ارزان قیمت: افتخاری: بازی برابر عمان سرنوشت ساز است، سطح رقابت ها بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید