اعلام فهرست نامزد های نهایی جایزه جورج اورول

به گزارش مجله گرافیک، جایزه جورج اورول ویژه انتخاب بهترین آثار سیاسی سال، نامزد های نهایی سال 2020 خود را معرفی کرد.

اعلام فهرست نامزد های نهایی جایزه جورج اورول

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای بنیاد اورول، مماشات با هیتلر: چمبرلین، چرچیل و جاده منتهی به جنگ (Appeasing Hitler: Chamberlain, Churchill and the Road to War) نوشته تیم بووری، بچه هایی که به آن ها تدریس کردم و چیزی که آن ها به من آموختند (Some Kids I. Taught and What They Taught Me) از کیت کلانچی، زنان نامرئی: افشای تبعیض اطلاعاتی در دنیا طراحی شده برای مردان (Invisible Women: Exposing Data Bias in a. World Designed for Men) از کارولین کریادو پرز، خیانت ویندراش: افشای محیط خصمانه (The Windrush Betrayal: Exposing the Hostile Environment) نوشته آملیا جنتلمن، زیرزمین: سفری در اعماق زمان (Underland: A. Deep Time Journey) از رابرت مک فارلن، جلد سوم از زندگینامه مارگارت تاچر از چارلز مور و عصر تجسس کاپیتالیسم (The Age of Surveillance Capitalism) نوشته شوشانا زوباف به عنوان نامزد های نهایی بهترین اثر سیاسی سال در بخش غیرداستانی معرفی شدند.

اردک ها، نیوبری پرت نوشته لوسی المان، دختر، زن، دیگری از برناردین اواریستو، دیوار نوشته جان لنچستر، بهشت، خانه من اثر آتیکا لاک، دختر از ادنا اوبرایان و پسران نیکل نوشته کلسن وایتهد نیز به دلیل پرداختن به مضامین سیاسی و اجتماعی عمده مربوط به زمان گذشته و حال به واسطه هنر روایت، به فهرست نامزد های نهایی جایزه جورج اورول در بخش داستانی راه یافتند.

شش روزنامه نگار از گاردین، دیلی تلگراف، اُپن دمکراسی، ساندِی تایمز و نشریه تایمز نیز به فهرست نهایی جایزه جورج اورول در بخش روزنامه نگاری راه یافتند که هر ساله به گزارش های مطبوعاتی که بهترین نمونه از شعار تبدیل نثر سیاسی به یک اثر هنری اورول باشند، اعطا می گردد.

برندگان جوایز 3 هزار پوندی در هر بخش، 25 ژوئن (5 تیر) همزمان با روز تولد جورج اورول اعلام خواهد شد.

جایزه جورج اورول هرساله به نویسندگانی اهدا می گردد که در آثار خود آرمان اورول را برای تبدیل نثر سیاسی به یک اثر هنری مدنظر قرار داده باشند و حقایق سیاسی و اجتماعی را به شیوه ای هنرمندانه به مخاطب منتقل نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1217

به "اعلام فهرست نامزد های نهایی جایزه جورج اورول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام فهرست نامزد های نهایی جایزه جورج اورول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید