از سرنوشت، پربیننده ترین سریال تلویزیونی

به گزارش مجله گرافیک، در میان جنبه های مختلف سریال سرگذشت، 7 /87 درصد از بینندگان، این مجموعه تلویزیونی را از نظر آموزنده بودن در حد زیاد پیروز دانسته اند.

از سرنوشت، پربیننده ترین سریال تلویزیونی

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما پربیننده ترین سریال تلویزیون که توانسته نظر مردم را به خود جلب کند، معین شد. نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما نشان می دهد در نیمه اول اسفند سال جاری 7 /43 درصد از پاسخگویان حداقل بیننده یکی از سریال های جدید از سرنوشت، سرگذشت، هشدار برای کبری 11، روزگار، میانبر و سوریخ بوده اند.

این نظرسنجی حکایت از آن دارد که در این بازه زمانی در میان مجموعه های جدید تلویزیونی که از شبکه های مختلف سیما روی آنتن می رود، سریال از سرنوشت شبکه دو با 25 درصد بیننده، پربیننده ترین مجموعه تلویزیونی بوده است.

طبق این نظرسنجی، از سرنوشت توانسته رضایت 4 /89 درصد از بینندگان را در حد زیاد جلب کند. در میان جنبه های مختلف سریال از سرنوشت، 5 /89 درصد از بینندگان، این مجموعه تلویزیونی را از نظر آموزنده بودن در حد زیاد پیروز دانسته اند.

داستان این سریال برای 7 /86 درصد بینندگان، در حد زیاد جذاب بوده است. 2 /86 درصد هم گفته اند شخصیت ها در حد زیاد باورپذیر بوده اند. 5 /85 درصد نیز از بازی هنرپیشه ها و 3 /84 درصد هم از تیتراژ سریال در حد زیاد ابراز رضایت نموده اند. در همین حال، ریتم وقوع اتفاقات در سریال هم از نظر 3 /78 درصد بینندگان مناسب بوده است.

در رتبه بعدی پربیننده ترین سریال های نیمه اول اسفند، مجموعه تلویزیونی سرگذشت شبکه یک قرار گرفته است که توانسته در این مدت 3 /20 درصد مخاطب داشته باشد. مخاطبان از این سریال هم 7 /87 درصد در حد زیاد رضایت داشته اند.

در میان جنبه های مختلف سریال سرگذشت، 7 /87 درصد از بینندگان، این مجموعه تلویزیونی را از نظر آموزنده بودن در حد زیاد پیروز دانسته اند. داستان این سریال برای 4 /75 درصد بینندگان، در حد زیاد جذاب بوده است. 73 درصد هم از تیتراژ سریال و 5 /72 درصد از بازی هنرپیشه ها در حد زیاد ابراز رضایت نموده اند.

2 /71 درصد نیز گفته اند شخصیت ها در حد زیاد باورپذیر بوده اند. در همین حال، ریتم وقوع اتفاقات در سریال هم از نظر 3 /76 درصد بینندگان مناسب بوده است.

هشدار برای کبری 11 شبکه پنج با 1 /20 درصد، روزگار شبکه سه با 1 /9 درصد، میانبر شبکه پنج با 1 /3 درصد و سوریخ شبکه سلامت با 1 /2 درصد بیننده، رتبه های بعدی را در آمار بیننده به خود اختصاص داده اند.

در این نظرسنجی، 23 سریال تکراری هم که در این مدت بازپخش شده اند، مورد آنالیز قرار گرفته است و معین شده سریال دلنوازان شبکه آی فیلم با 7 /8 درصد بیننده، پربیننده ترین سریال در بین سریال های تکراری بوده است. در حاشیه 2 و خداحافظ بچه همین شبکه هم هر کدام با 4 /8 درصد بیننده در رتبه دوم قرار دارند و خانه به دوش شبکه یک با 4 /6 درصد بیننده در رتبه سوم میزان بیننده است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما که در پایتخت و 32 شهر دارای مرکز صداوسیما اجرا شده، نشان می دهد 8 /59 درصد پاسخگویان سریال های ایرانی و 8 /15 درصد سریال های خارجی را می پسندند. از میان گونه های مختلف سریال ها هم گونه خانوادگی (1 /47 درصد) و طنز و کمدی (40 درصد) بیشتر مورد علاقه مردم است.

منبع: فرادید
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 935

به "از سرنوشت، پربیننده ترین سریال تلویزیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرنوشت، پربیننده ترین سریال تلویزیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید