آماری از مدارس جدید تهران در آستانه مهر

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران وضعیت افتتاح مدارس جدید در استان تهران در آستانه مهر را تشریح و از افتتاح 55 پرژه آموزشی جدید اطلاع داد.

آماری از مدارس جدید تهران در آستانه مهر

علی شهری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به وضعیت افتتاح مدارس جدید در استان تهران در آستانه مهر اظهار کرد: در حال حاضر پروژه های آموزشی بسیاری در دست اجرا است، اما تعداد 55 پروژه آموزشی با 560 کلاس درس و 72 هزار مترمربع در مهر 1398 آماده تحویل به ادارات آموزش و پرورش شهرتهران و شهرستان های استان تهران است.

وی اضافه کرد: از این تعداد 11 پروژه آموزشی با 112 کلاس درس و 13 هزار و 492 مترمربع مساحت توسط خیرین مدرسه ساز احداث می گردد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به ساخت مدارس ایمن و استاندارد و کوشش برای افزایش ایمنی مدارس موجود اظهار کرد: چندین پروژه آموزشی نیز در دست احداث است که شمار آن به 168 پروژه با 1769 کلاس درس می رسد.

شهری با اشاره به وجود 8500 کلاس درس در تهران که باید مورد تخریب و بازسازی قرار بگیرد گفت:همچنین 14 هزار و 500 کلاس درس احتیاجمند مقاوم سازی شوند.

وی به کمبود فضای آموزشی در تهران نیز اشاره نمود و گفت: با تراکم بالای جمعیت دانش آموزی در استان مواجهیم؛ علیرغم آنکه تراکم میانگین در مدارس کشور 24 نفر است، این رقم در بعضی مناطق دوبرابر است. با توجه به جمعیت دانش آموزی فعلی احتیاجمند 12 هزار کلاس درس جدید هستیم که اگر رشد جمعیت را نیز درنظر بگیریم در چندسال آینده به 18 هزار کلاس احتیاج پیدا خواهیم کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران اضافه کرد: تهران جزو مناطق فقیر به لحاظ سرانه آموزشی محسوب می گردد و احتیاجمند توجه ویژه و تخصیص ردیف های اعتباری ویژه جهت احداث و بازسازی فضاهای آموزشی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 23 مهر 1398 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 427

به "آماری از مدارس جدید تهران در آستانه مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماری از مدارس جدید تهران در آستانه مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید