یار غمخوار سینمایی ها هم به خاک سپرده شد

به گزارش مجله گرافیک، یکی از زحمت کشان سینما که در تشییع و خاکسپاری بسیاری از هنرمندان قدیمی و سرشناس سینما نقشی مهم داشته، امروز با حضور تعدادی از دوستان، همکاران و هم صنفی هایش به خاک سپرده شد.

یار غمخوار سینمایی ها هم به خاک سپرده شد

از پروفایل ما وبلاگ سفربرو دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، علی بابایی از اعضای شورای مرکزی انجمن بازیگران بدلکار، از اعضای انجمن دستیاران فیلمبردار و بازیگر قدیمی بود که روز گذشته 9 آذر ماه براثر سکته قلبی درگذشت.

در مراسم خاکسپاری این عضو خانه سینما که صبح دوشنبه، 10 آذر در قطعه هنرمندان برگزار گشت، جمع قابل توجهی از صنوف سینمایی حضور داشتند، در حالی که اطلاع رسانی مشخصی در این باره به دلیل شیوع کرونا صورت نگرفته بود اما دلیل این حضور صرفا برای فعالیت های صنفی مرحوم بابایی که اتفاقا از افراد فعال هم بوده، نبود بلکه بیشتر بخاطر خدماتی است که او در طول سال های مختلف برای هنرمندان سینما انجام داده است.

بسیاری از همکارانش او را عاشق سینما می دانند و می گویند، در بخش زیادی از قطعه هنرمندان که آرامگاه ابدی سینماگرها شده است، زنده یاد علی بابایی حضوری همیشگی برای پیگیری و انجام کارهای اداری و تشییع و تدفین درگذشتگان سینما داشته است.

او دوستی و همکاری زیادی با بسیاری از چهره های قدیمی سینما مثل محمدعلی فردین، ناصر ملک مطیعی و نصرت الله وحدت داشت و در آخرین روزهای زندگی اش نیز برای انجام امور خاکسپاری مرحوم چنگیز جلیلوند و کامبوزیا پرتوی علیرغم ناخوشی احوالش حضور داشت و بیشتر از توان جسمی خود زحمت می کشید.

مجید علیزاده - رییس انجمن بازیگران بدلکار - درباره او به خبرنگاران می گوید: زنده یاد بابایی 52 سال قبل وارد سینما شد و علاوه بر فعالیت های صنفی مسئولیت تدفین خیلی از سینمایی ها را برعهده داشت و با وظیفه ای که از سوی خانه سینما به او سپرده شد، خیلی خوب همه کارها را پیکیری می کرد. او آدم بی غل و غشی بود و کسی که در این سینما او را نشناسد انگار سینما را هم نمی شناسد.

او اضافه می کند: سال ها قبل وقتی قرار بود فیلم کاکا سیاه را بسازیم، با ایشان آشنا شدیم و بعد از آن دیگر در سینما ماندگار شد.

در مراسم خاکسپاری این سینماگر، برخی اعضای صنوف سینمایی و دوستان و همکارانش از جمله پویان کفیلی -رییس انجمن دستیاران فیلمبردار-، مجید امانی زاده - رییس انجمن مدیران تدارکات سینما- ، مجید علیزاده - رییس انجمن بازیگران بدلکار -، محمد برسوزیان - عضو هیات مدیره سندیکای بازیگران سینما و تلویزیون - ، رجب بهلولی - ریس انجمن هنرمندان -، محمد نیکبخت از همکاران خانه سینما، کامران ملکی - عضو هیات مدیره و بازرس خانه سینما -، فرشته طائرپور - رییس انجمن کارفرمایی تهیه کنندگان - و منوچهر شاهسواری - مدیرعامل خانه سینما - حضور داشتند.

شاهسواری در سخنانی اعلام نمود: علی بابایی علاوه براینکه در خانه سینما و در ارتباط با انجمن دستیاران فیلمبردار و بازیگران بدلکار یک فعال صنفی بود، یار غمخوار سینماگران کشور هم بود. او در تمام مراسم تشییع و ترحیم هنرمندان از دست رفته زحمات بسیاری را بی توقع و بی دریغ برعهده داشت و امشب قطعا خیلی از هنرمندان فقید به استقبالش خواهند آمد و او را تنها نخواهند گذاشت.

همچنین به مناسبت درگذشت این عاشق سینما، انجمن عکاسان سینما پیام تسلیتی را منتشر کرد که در آن آمده است:علی بابایی از جمله سینماگرانی بود که همواره جایگاه ویژه ای در خانواده سینما داشت.تلاش ها و و زحمات بی دریغ او هیچ گاه از خاطرمان دور نمی شود. درگذشت علی بابایی گرانقدر را به خانواده آن مرحوم واهالی سینما تسلیت می گوییم و برای بازمانگان صبر آرزومندیم. یادش گرامی

علی بابایی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا در جوار مزار ناصر اتکالی از اعضای انجمن بازگران بدلکار به خاک سپرده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1447

به "یار غمخوار سینمایی ها هم به خاک سپرده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یار غمخوار سینمایی ها هم به خاک سپرده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید