گران ترین لبخند جهان 25 میلیارد تومان می ارزد، عکس

به گزارش مجله گرافیک، زومیت نوشت: در زمان تب وتاب NFT، تبدیل کردن میم ها و تصویرهای هنری به توکن های غیرقابل معاوضه یکی از روش هایی بود که توجه عموم مردم را به دنیای NFT و نقاشی های دیجیتالی جلب کرد و متعاقب آن بازار آن را توسعه و وجهه قانونی تری به آن داد. قیمت های گرانی که گاه برای بعضی از میم های ان اف تی شده برداخت می شد، نشانه ای از ارزشمندبودن فرهنگ آنلاین و ارتباط احساسی افراد با آن ها میم ها تلقی می گردد.

گران ترین لبخند جهان 25 میلیارد تومان می ارزد، عکس

حتماً تابه حال تصاویر بامزه ای را دیده اید که در خلاصه ترین شکل ممکن و به صورت نمادین برای بیان احساسات درباره موضوعی استفاده می شوند و اکثراً بار طنزی دارند که باعث لبخند شما می شوند. به این تصاویر میم یا به انگلیسی Meme می گویند. میم های چند سالی است که محبوبیت زیادی پیدا نموده اند و بخشی از کاربران امروزی معتقدند یا ناشناس از جهان می رویم یا آن قدر عمر می کنیم که تبدیل به میم شویم!

دختر شرور تصویری از دختربچه ای است که با نگاهی شرارت آمیز به دوربین خیره شده؛ درحالی که ساختمانی در پس زمینه در حال سوخت است. دختربچه درون عکس Zoë Roth نام دارد که در زمان ثبت عکس در سال 2005 ، چهار سال داشته است. میم دختر شرور یا Disaster Girl در سال 2021 به عنوان توکن غیرقابل معاوضه با ارزش 180 اتر معادل 470٬000 (حدود 25 میلیارد تومان) به حراج رفت.

میم های NFT راه تازه برای خالقان محتوای طنز و هنرمندان ایجاد کرد تا راحت تر از اثر خود کسب عایدی نمایند و فرصت های تازهی برای آن ها به وجود آورد؛ اما عده ای دیگر به طورکلی دید مثبتی به NFT نداشتند و قیمت های عجیب آن ها را زیرسوال می بردند.

این دسته از توکن های غیرقابل معاوضه میم های معروفی هستند که در سراسر اینترنت حتماً به چشمتان خورده است و شاید حتی شما هم از آن ها برای بیان بعضی احساسات و موضوعات بهره ببرید. این میم ها با تبدیل شدن به NFT به دارایی دیجیتالی شده اند که روی بلاک چین قرار دارند و سازندگان اصلی آن میم می توانند از این طریق برای احراز هویت و کسب عایدی از آثار خود یاری بگیرند.

میم ها با اینکه خیلی سریع فراگیر می شوند و در فضای اینترنت پخش می شوند، سازندگان آن عایدیی از آن ها نخواهند داشت. ازاین رو، با یاری تبدیل کردن آن میم به NFT سازنده و ایده پرداز میم می تواند این امید را داشته باشد که به کسب عایدی منجر گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 شهریور 1402 بروزرسانی: 28 شهریور 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2392

به "گران ترین لبخند جهان 25 میلیارد تومان می ارزد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین لبخند جهان 25 میلیارد تومان می ارزد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید