کشف گرمابه در معبد باستانی مصری

به گزارش مجله گرافیک، باستان شناسانی که در معبد باستانی خنوم، یکی از ایزدان مصر باستان مشغول کاوش بودند، بقایای یک گرمابه رومی را کشف کردند. این معبد باستانی در نزدیکی شهر اسنا واقع شده است.

کشف گرمابه در معبد باستانی مصری

اسنا شهری با تاریخچه غنی است که در دوره های مختلف تاریخی، یعنی از دوره پادشاهی نوین گرفته تا دوران دودمان بیست وششم مصر باستان، خاستگاه بناها و سازه های مختلف بوده است، اما امروزه فقط معبد خنوم به جای مانده است.

بخش داخلی این معبد از طریق بطلمیوس پنجم ساخته شد و از طریق بطلمیوس ششم، کلئوپاترا دوم و بطلمیوس هشتم در دوران بطلمیوسی تزئین شده بود، در حالی که دالان جلویی معبد از طریق رومیان ساخته شد.

این معبد به عنوان پرستشگاهی برای خنوم، ایزد مصر باستان ساخته شد. کتیبه های موجود در معبد نوعی تقویم، نوعی سقف مرتبط با نجوم، سرودهای مذهبی و متون هیروگلیفی بر اساس شکل تمساح و قوچ را شامل می شود.

باستان شناسانی که به سفارش شورای عالی باستان شناسی مصر در این معبد کاوش می کردند، یک ساختمان مربوط به دوران بطلمیوسی، یک حمام رومی و آثار مختلف در پشت ساختار اصلی معبد را کشف کردند.

ساختمان دوران بطلیموسی که اخیرا در این مکان کشف شده است، چندین اتاق که با استفاده از ماسه سنگ ساخته شده است، به علاوه بقایای یک ساختمان آجری مدور و پایه های یک سازه دیگر با دیوارهای خشتی و بقایای ستون های کوچکی را شامل می شود که دروازه یا ورودی را تشکیل می دهند.

باستان شناسان در ضلع شمالی این محوطه، یک حمام رومی را کشف کردند که از آب داخل آن که از طریق آب گذرهایی تامین می شد به داخل آبگیرها می ریختند. این سازه همچنین، یک سیستم گرمایش مرکزی رومی را در برگرفته بود که هوای گرم را در زیر کف اتاق تولید و به گردش در می آورد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2286

به "کشف گرمابه در معبد باستانی مصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گرمابه در معبد باستانی مصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید