چرا نباید در هواپیما چای و قهوه نوشید؟

به گزارش مجله گرافیک، یکی از اسراری که مهمانداران هیچ گاه برای مسافران فاش نمی کنند، این است که آن ها به هیچ وجه از چای یا قهوه هواپیما نمی نوشند!

چرا نباید در هواپیما چای و قهوه نوشید؟

پروازهای شبانه یا اول صبح کمی سخت هستند و تنها چیزی که به مسافران کمک می کند تا در این پروازها بیدار و سرحال بمانند نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه داغ است؛ ولی بهتر است قبل از سفارش چای یا قهوه در پرواز بعدی کمی تامل کنید! شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ ولی مهمانداران هیچ گاه در طول پرواز آب داغ، قهوه یا چای هواپیما را نمی نوشند. شاید این سوال به فکر شما خطور کند که آیا نوشیدن این موارد برای آن ها ممنوع است؟

طبق گزارش NBC 5، آبی که در هواپیما برای تهیه چای و قهوه مورد استفاده قرار می گیرد، از مخزن آب هواپیما تامین می شود و این آب چندان سالم نیست. طبق آزمایش EPA (این آزمایش برای بررسی میزان سلامت آب داخل مخازن هواپیما انجام می شود) که روی مخازن آب 158 فروند هواپیما انجام شد، 13 درصد از آن ها حاوی باکتری کلی فرم بودند؛ حتی مخازن دو هواپیما دارای باکتری ای کولای (E.coli) بودند. علاوه بر این، طبق گزارش بیزینس اینسایدر (Business Insider) بر اساس آزمایش EPA دیگری آب مخزن یک مورد از هر هشت هواپیمای مورد بررسی پایین تر از سطح استانداردهای تعیین شده قرار داشته است.

با این حال، اتحادیه مهمانداران به نشریه بیزینس اینسایدر اعلام کرده است که آب داخل مخازن هواپیماها برای اطمینان از سلامت آن به صورت مرتب کنترل می شود. گفتنی است این اتحادیه از 15 سال قبل ملزم به اجرای این قانون شده است. این دستورالعمل کلیه توضیحات لازم برای آزمایش آب درون مخازن را به ایرلاین ها ارائه کرده است. البته اتحادیه بر این عقیده است که این دستورالعمل کافی نیست و ضمانت اجرایی کاملی برای آن وجود ندارد.

طبق گزارش NBC، باکتری ها اغلب به هنگام انتقال آب منتقل می شوند. بر اساس نتیجه تحقیقی که در سال 2015 از طریق مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی انجام شد، میکروارگانیسم ها اغلب در ابزار انتقال آب و نه در منبع آب وجود دارند و ازاین رو، به هنگام پرکردن مخزن از تانکر منتقل می شوند.

دکتر سدریک اسپاک (Dr. Cedric Spak)، متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه بیلر، دراین باره به NBC چنین گفت:

افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند باید از نوشیدن هرگونه آب، چای یا قهوه در هواپیما خودداری کنند.

وی همچنین تاکید کرد که درباره بچه ها این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است و استفاده از بطری های آب آشامیدنی بهترین راه حل است.

اگر قصد بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی را دارید، با استفاده از موتور جستجوی پرواز خبرنگاران می توانید بلیط خود را به آسانی و با پایین ترین قیمت ممکن از فروشنده های معتبر تهیه کنید.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2155

به "چرا نباید در هواپیما چای و قهوه نوشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید در هواپیما چای و قهوه نوشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید